Z nevzhledného bytu žena udělala místo, které doslova hýří barvami

Umělkyně a interiérové designérka Rachel Havenhand se zprvu snažila žít ve svém bytě „normálně“, jenže jakožto milovnici barev a neotřelých kombinací jí tato snaha příliš dlouho nevydržela. Proto se rozhodla svůj byt zrekonstruovat. O výsledku se můžete přesvědčit sami.

Když se do svého domova Rachel přestěhovala před lety, byla spokojená s tím, jak vypadá. První dva roky se usilovně snažila o to, aby žila normálně (jako ostatní), stěny v jejím domě byly „nudně“ béžové. Avšak po těchto dvou letech se její touha po barvách neustále zvětšovala. Prvním barevným kouskem, který do svého domova Rachel vnesla, byla jasně modrá komoda, kterou jí věnovala teta Rachelina pronajímatele. Komoda byla nalakována do tmavě hnědé barvy, tak si Rachel vzala brusku spolu s modrou barvou a komodu si upravila podle sebe.

Celý byt je extravagantní a výstřední

Od té doby začala doma předělávat cokoliv, co se jí dostalo pod ruku. Velmi často sedí u televize a musí se na ni usilovně soustředit, protože její mysl jí neustále odbíhá po okolí. Velkou část svého dne tráví Rachel pozorováním svého domova, ale také plánováním svých dalších projektů. Každou z jejich návštěv čeká pořádný šok ve chvíli, kdy přijdou na návštěvu poprvé.

Čtěte také: Nechte se inspirovat hitem v podobě kulatých konferenčních stolk

Sama rachel svůj styl popisuje jako hodně barevný a ještě více výstřední. Svými volbami, co se zařizování bytu týče, je žena hodně odvážná. Místo toho, aby sledovala současné trendy, zařizuje svůj byt podle svých vlastních pocitů tak, aby se v něm cítila co nejpříjemněji. Její inspirace pochází z éry osmdesátých let, kde se inspiruje nejen interiéry, ale také uměním, hudbou či oblečením. Osmdesátá léta totiž patřila k těm nejbarevnějším.

Spousta prvků v bytě je ručně dělaných

Mezi oblíbené části bytu žena označuje podlahu v kuchyni, která je ručně malovaná. V hlavě měla jasnou představu o tom, jak by měla kuchyň vypadat stejně jako u ostatních částí bytu. Po vymalování podlahy do krásné tyrkysové barvy si Rachel řekla, že zde bude jako skvělý kontrast působit neonově růžová. I proto skončila u starého milovaného Googlu, kde si začala vyhledávat vzory z osmdesátých let, pak se pustila do realizace.

Rachel je pak velmi pyšná také na svoje další vlastnoručně dělané dílo, kterým je malba v ložnici. Jedná se o symetrickou nástěnnou malbu ve tvaru kruhu. Původně se žena pouštěla jen do malování pruhů, ty se však v průběhu malby rozhodla změnit v něco jiného. Jako je tomu v celém bytě, i v ložnici to doslova hýří barvami. Prostorná a pohodlná postel s růžovým čalouněním je v kontrastu s fialovými stěnami, nechybí ani kontrastní ložní prádlo v hořčicové barvě. Spousta z věcí, které má Rachel ve svém bytě, pochází z druhé ruky. Sama doporučuje využívat při nákupu jak obyčejné, tak i online bazary, přátele, ale také sociální sítě. Spoustu věcí z druhé ruky si lze doma během okamžiku a pár korun změnit k nepoznání.

Nepřehlédněte: Přiznaná cihlová zeď dokáže v interiéru divy. Nechte se inspirovat

Mimo jiné, kombinace tyrkysové barvy s neonově růžovou si můžeme všimnout i v dalších prostorách tohoto bytu. Kromě kuchyně ji najdeme i u pracovního stolu, u pohovky, ale také v obývacím pokoji. Za velmi extravagantní kousek můžeme považovat stěnu plnou obrazů u jídelního stolu.

zdroj: Instagram/rachaelhavenhanddesign

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu