Z nevzhledného domu si udělali domov snů

Tak jako u většiny rekonstrukcí, i ta, do které se pustila Grace Mitchell, začala v domě, kde musela vyřešit téměř vše. Počínaje rozpadajícím se schodištěm, konče koupelnou, která byla v katastrofickém stavu. Grace se však nevzdala a z tohoto nevzhledného domu udělala pro sebe i svoji rodinu harmonický domov.

Dům z roku 1919 byl ve velmi špatném stavu

Dům pocházející z roku 1919 si Grace zamilovala na první pohled. Čtyřpokojový dům, který potřeboval spoustu péče již na první pohled nebyl překážkou v tom, aby se do něj chtěla Grace časem nastěhovat. Žena je vystudovaná designérka interiéru, což jí při rekonstruování a zařizování domu dodalo tolik potřebné znalosti. Zpočátku to vypadalo na několik menších oprav. Avšak ve chvíli, kdy se jim stropem začala propadat koupelna z druhého patra, bylo třeba zasáhnout mnohem razantněji.

Čtěte také: Jak na renovaci parket? Zvládnete ji i svépomocí s mnohem nižšími náklady

Rekonstrukce byla opravdu obsáhlá

Tímto okamžikem započala sedmiletá cesta proměňující katastrofy do příležitostí. Již od začátku bylo více než jasné, že si Grace nebude moct příliš hrát se změnou dispozičního řešení domu. To jí však nevadilo, chtěla jen, aby se jí nezřítila na hlavu další místnost v domě. Avšak alespoň trochu si s dispozicí pohrála. Ve chvíli, kdy explodovalo potrubí v koupelně, rozhodla se Grace pro rozšíření tohoto prostoru – a vytvořila tak luxusní šatnu. Ve chvíli, kdy přišla řada na rekonstrukci kuchyně, myla si nádobí rodina v nové vaně.

zdroj: RUSTIC WHITE INTERIORS

Prostoru pro rodinný život je zde spousta

Během oprav si Grace zamilovala svůj dům ještě víc. Najdeme zde jak novější prvky, tak i kousky, které vystihují stáří tohoto domu. Kvůli početnosti této rodiny Grace myslela také na spoustu úložných prostor, které najdeme například u schodiště, kde se jen kousek od něj nachází vstup do domu. Jídelní stůl v kuchyni je sice starožitný, jedná se ale o kousek přímo dokonalý pro každou rodinnou večeři či oběd. Pokud si rodina chce dát snídani, může se posadit třeba u stylového kuchyňského ostrůvku, kde nechybí retro barové židle. V kuchyni hraje prim kouzelná kombinace hnědého dřeva se světlými tóny. Pozornost jistě upoutá také kuchyňský dřez s baterií ve zlaté barvě. Zlaté prvky najdeme také na úchytech na skříňkách, ale také na velkém sporáku.

zdroj: RUSTIC WHITE INTERIORS

Nepřehlédněte: Potřebujete stavební povolení na stavbu zahradního domku?

Obývací pokoj se může zdát na první pohled chaotickým, po bližším prozkoumání však zjistíte, že je vše tak, jak má být. Kombinace bílé, hnědé a oranžové barvy zkrátka nemůže nic zkazit. Koupelnu si pak můžeme snadno splést s malou stodolou. Není však zchátralá, ale hezky upravená. Kombinace bílé a šedé barvy, opět nechybí ani doplňky ve zlaté. Dřevěná podlaha je ozvláštněna bílými pruhy, s nimiž se můžeme setkat také na stěně, která se nachází za umyvadlem.

Zdroj: RUSTIC WHITE INTERIORS

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu