Zapomeňte na zastaralé trendy. Zařiďte si váš byt moderně, a ne podle trendů, které byly in v 70. letech

Samozřejmě vám nemůžeme přikázat, jak si musíte zařídit byt nebo dům, ale určitě jej chcete mít v souladu s těmi nejmodernějšími trendy v bydlení. Nikdo se určitě nechcete utápět v nudných 70. a 80. letech, kde se opravdu nedělaly pěkné domácnosti. Pojďme se tedy společně podívat na několik trendů, kterým se za každých okolností vyhněte.

Kachličky nejsou v kurzu

Kachlíkové pracovní desky už opravdu nejsou v kurzu. Objevily se naposledy v 70. letech, a to doslova z nouze, protože v té době prostě nebyl jiný dostupný materiál, který by splňoval požadované vlastnosti. Pokud chcete mít hezkou kuchyň, pak nikdy nemějte pracovní desku poskládanou z jednotlivých kachliček. Zvolte raději mramor nebo jiný materiál.

Koberec s vysokým chlupem

Koberce obecně si dnes lidé nekupují. Daleko oblíbenější jsou lina nebo plovoucí podlahy. Avšak koberec s vysokým chlupem je naprosto mimo trendy, takže se jeho pořízení vyhněte obloukem. Dnes už nevypadají stylově, a navíc se v nich budou zachytávat nečistoty, což není pro vás ani pro vaše malé děti dost ideální. Pokud pak vaše ratolesti něco vysypou nebo rozlijí, z vysokého chlupu už zažranou špínu nikdy nedostanete.

Zapomeňte na dřevěné obklady

Možná, že byly dřevěné obklady trendem v 70. letech, avšak dnes už po nich neštěkne ani pes. Do moderního pojetí interiéru se prostě nehodí, protože by pokazily celkový dojem. Pokud použijete na obklady dřevo, pak bude místnost vypadat velice unaveně, což rozhodně není dobré. Nechcete přeci, abyste se v obývacím pokoji cítili nepříjemně. Důležité je vytvořit útulný a čistý prostor, v jehož tvorbě vám dřevěné obklady rozhodně nepomohou.

Nepřehlédněte: I ve viktoriánském domě se dá žít pohodlně, prakticky a hodně stylově.

Pakliže se chystáte v nejbližší době zařizovat byt nebo dům, pamatujte na naše cenné rady. V moderní domácnosti se budete cítit nejenom lépe, ale navíc se nebudete muset před návštěvou stydět za vychytávky z minulého tisíciletí.

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT