Zdánlivě nový trend kuchyní a koupelen: Objevte kouzlo hexagonu

Rádi byste vaší koupelně či kuchyni propůjčili jedinečný vzhled? Objevte kouzlo hexagonových obkladů či dlažby, které na první pohled připomínají plástve. Tento typ obkladu se přitom hodí do moderních, stylových, retro kuchyní a koupelen či takových, ve kterých chcete podpořit přírodní vzhled.

Do kuchyně i koupelny

Tvar hexagonu můžete najít v oblasti obkladaček i dlažby. Položit si tak můžete velmi specifickou podlahu, která se hodí do chodby i koupelen. Specifický tvar hexagonu propůjčí interiérům opravdu unikátní vzhled. Hexagonové prvky však můžete propůjčit i vaší kuchyni. I bílé obkladačky dokáží vykouzlit zajímavý vzhled, který se snadno ladí s dalšími barevnějšími prvky, například s barevnými skříňkami či doplňky.

Retro i moderna

Hexagonové obklady přitom skvěle zapadnou do moderního interiéru, ale i do stylových interiérů, které jsou například inspirovány hipster stylem a útulností. Pokud chcete interiér ladit více do retra, i v tomto případě jsou hexagonové obklady dobrou volbou. Nebojte se experimentovat a propůjčte vaší kuchyni extra vzhled.

Čtěte také: Okurková plíseň řádí. Jak na prevenci a léčbu, abyste nepřišli o úrodu.

Žádná novinka

Pravdou je, že slavný hexagon není žádnou novinkou. Velmi hojně se totiž tento tvar používal v minulosti. Na první pohled působí uklidňujícím dojmem právě proto, že stěny složené z hexagonových dlaždic ihned připomínají medovou plástev. Využívat dnes můžete i nejrůznější barevné kombinace a designy. Hexagony se vyrábí v různých velikostech, a to od centimetrových až po velké dlaždice. V nabídce můžete narazit na skleněné mozaiky, ale i zajímavé série, které mohou připomínat terakotové obklady.

Svěřte se odborníkům

Nebojte se při řešení obkladů obrátit na profesionály, kteří vám mohou poradit se samotným designem a aplikací. Zkušení designéři totiž dobře vědí, kam se tento typ kachliček hodí a zda zapadnou právě do vašeho interiéru.

Autor: Daniela Nováková
ZAVŘÍT