Ze soukromí designérky. Z Prahy na venkov a rekonstrukce stavení podle vlastních snů

Představte si klasický venkovský dům, který je obklopen zahradou a sluncem a za zahradou pokračuje krásná příroda. Vedle domku stojí stodola, kde vznikne velká dílna. Než se ale rodina mohla přestěhovat, uplynuly 2 roky rekonstrukcí. Bylo potřeba například zateplení, nová fasáda a krásná půdní vestavba. „Všechno jsem si navrhovala sama, tedy po konzultaci s manželem“, s úsměvem vypráví Denisa dnes.

Málo je často více

Pak přišlo na řadu vybavení interiéru, a to se Denisa ocitla ve svém živlu. Aby nenarušila venkovský vzhled, zůstala u přírodního stylu vybavení, ale namísto klasických chalup či venkovských stavení, omezila vybavení na minimum a rozhodně nevěšela hrnečky či naběračky na háčky na stěnu. Místnosti jsou plné světla, jsou prostorné a vzdušné.

„Spoustu věcí jsme si zrekonstruovali sami – třeba komody, různé skříně či stolečky“, doplňuje Denisa. Aby dům opravdu do detailu zachovával venkovský styl, najdete tu poklady po babičkách, a také ve stodole se našlo pár pěkných kousků. „Staré věci mám opravdu ráda. Ráda chodím po bazarech, anticích i obchodech se starožitnostmi. Ale nechci mít interiér přeplácaný, tak se musím hodně krotit.“, říká Denisa s trochou nostalgie.

To, co si přinese, dokáže s interiérem skvěle skloubit a vznikají tak útulná zátiší, která lákají posedět s čajem a knihou. „Další skvělá věc je ta zahrada!“, pochvaluje si Denisa. Tam se totiž může pořádně „vyřádit“ a s rodinou pak v létě prakticky bydlí na zahradě.

Starý nábytek nemusí vypadat staře. A nejde jen o „provensálský styl“, který zub času a patinu zdůrazňuje. Nábytek můžete zkombinovat s moderními kousky a výsledek bude vskutku originální!

 

Autor: Lenka Svobodová

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT