Zelení od hlavy, až k patě. Bydlete víc eko

Poplatky za energie drtí naše účtu. Čím větší spotřeba elektřiny, tím výhodnější tarify. Nelogická motivace pro lidi více plýtvat a platit. Musíme se ale těmto trendům tak snadno podřídit i my? Nebo jsou nějaké rady, jak ušetřit peníze a přírodu v jednom? Pojďme si na to posvítit!

Hawaj v každém pokoji

Vytápění přes zimu, nás stojí opravdu balík. Každý stupeň, na který si necháme místnosti vytápět, nás něco stojí. Zkuste si udělat seznam místností a změřte teploměrem, na kolik stupňů je v zimě vyhříváte. Opravdu potřebujeme mít v předsíni 27 stupňů? Nestačilo by okolo 20? Dnes lze snadno nainstalovat hlavice na topení, které nám budou regulovat teplotu. Investujte do nich a neplaťte za teploty, jako na pláži a místo toho si na dovolenou ušetříte!

Pořádný průvan

Větrejte efektivně – rychle a důkladně. Děláte chybu, pokud ráno vstanete a necháte v místnosti otevřené okno na 5 minut na ventilaci v domnění, že jste vyvětrali důkladně. Jen pěkně otevřete okno dokořán a nechte vzduch proudit dovnitř přibližně 15 minut. Zabijete tak hned dvě mouchy jednou ranou! Vyvětráte efektivně a úspěšně bojujete i proti plísním. Ty se mohou dělat z přemíry vlhkosti.

Sluníčko ať svítí

Pokud máte dům, využijte více samotnou přírodu. Používejte solární a geotermální energii. Obnovitelné zdroje jsou budoucnost. Buďte napřed a využívejte je již teď. Pokud nevíte jaký zdroj využít, obraťte se na odborníka. Třeba vám investici sníží i dotace od státu.

Kdo třídí, má za tři

Recyklujte, co to jde. Příroda vám poděkuje. Mnoho hlasů se ozývá, že recyklace nestačí. Zaměřte se na upcyklaci. Používejte věci opakovaně, vyhýbejte se jednorázovým věcem, a pokud se vám něco nehodí, jednoduše to pošlete dál. Staré neznamená nepotřebné pro ostatní.

Možností je spousta, každá troška snahy se počítá. Tak s chutí do toho!

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

SFDB.cz magazín - aktuálně čte 33 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 42 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 42 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 21 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 42 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 42 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 42 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199