Žena koupila opuštěný dům za 500 dolarů a naplnila jej květinami

Detroit je místem, kde se můžeme setkat s velkým množstvím opuštěných domů, které v průběhu let pustnou. I proto město Detroit velmi často lidem platí za to, že se na toto místo přestěhují, nebo alespoň odprodají dům městu, aby jej bylo možné znovu zařadit do místního života. Velkou výhodou tohoto města je fakt, že zde najdeme velké množství architektonických skvostů, které stojí za rekonstrukci či umělecké využití.

Žena dům koupila za pouhých 500 dolarů

Detroit je místem, kde se můžeme setkat s velkým množstvím opuštěných domů. Jedním z nich byl i dům z dnešní realizace, který si jeho majitelka, Lisa Waudová, koupila za pouhých 500 dolarů. Ve chvíli, kdy dům koupila, si její přátelé mysleli, že se zbláznila. Dům vypadal jako ruina.  Jakmile však zjistili, jaký je její plán s domem, neváhali a dali ruku k dílu. Jak si můžete všimnout na fotografiích, dům byl v poměrně hrozivém stavu, avšak pouhých 500 dolarů stálo za to, aby do domu investovala trochu času a peněz.

autor: Lisa Waudová

Místo odpadků byl dům plný květin

Když se Lisa dostala do interiéru, zhrozila se. Dům nebyl totiž jen zchátralý, ale také plný odpadků, které nebudily zrovna hezký dojem. Většina lidí by se v tuto chvíli rozloučila se svými penězi a otočila se na patě, Lisa však ne. Hned, jak dostala klíče od domu do svých rukou, dům během 48 hodin celý vyklidila. Poté do domu přinesla přes 4000 květin a pustila se do práce.

Čtěte také: Řezané květiny: Objevte triky, díky kterým vám budou dělat radost opravdu dlouho

Dům se změnil v jedno velké umělecké dílo

Jejím prvotním nápadem bylo postavit malou kůlnu (kterou by naplnila květinami), jež by však nepůsobila stejně efektivně jako tento dům. Ve chvílích, kdy žijete v Detroitu, je těžké nevšímat si množství opuštěných domů. I proto se zúčastnila aukce, během které si dům koupila. Byl to prvotní okamžik, kdy se její projekt, který byl do té doby jen v její hlavě, zhmotnil. Najednou získala obrovské plátno, na kterém mohla začít předvádět květinové umění. Dům naplnila velkým množstvím květin.

autor: Lisa Waudová

Přinesla do domu přes 4000 květin, ale stále jich není dost

Zaplnila však jen pouhou jednu polovinu domu, do druhé se časem rozhodla přidat další neuvěřitelné množství květin, počítající s více než 100 000 kusy. Celý projekt byl inspirován projektem zabaleného mostu Pont Neuf v Paříži. Lisa kladla důraz na udržitelnost s místním dlouhodobým plánem nemovitostí. Ihned po skončení její květinové show lze většinu použitého recyklovat, prostor pak lze použít k vypěstování dalšího množství květin. Jak sama Lisa říká, doufá, že bude její projekt podnětem pro mnohé další osoby, které by mohly v opuštěných domech realizovat svoje umělecké sny, samozřejmě v souladu s životním prostředím.

autor: Lisa Waudová
autor: Lisa Waudová

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu