6 trendů v bydlení v roce 2020 aneb buďte in

Nestihli jste ještě zaregistrovat trendy v bydlení pro rok 2020? Přinášíme vám přehled 6 trendů, které by měly mít místo ve vaší domácnosti, aby byla in. Patří mezi ně…

Smart domácnost

Velmi in jsou tzv. chytré domácnosti, tedy aplikace inteligentních prvků. Jedná se především o různé hlasové asistenty, ale i automatizaci, díky které můžete jen stisknutím tlačítka kontrolovat různé prvky a části domácnosti. Díky prvkům chytré domácnosti se budete cítit komfortněji, ale také v bezpečí. Komplexně se totiž jedná i o bezpečnostní prvky typu kamer apod.

Vintage prvky

I když do domácností pronikají stále více technologie a nejrůznější chytré prvky, vrací se také vintage kousky a ladění interiéru. Nábytek a dekorace s kouzlem minulosti jsou opět v módě a dochází ke kombinování moderních prvků a vintage kousků, retro kousků a pokladů z půdy. Designéři doporučují mít doma 2-3 dominantnější vintage prvky.

Relaxační koupelny

Dopřejte si relaxaci a spa zážitky i u vás koupelně. Stačí si koupelnu zařídit tak, aby vám byla co nejvíce příjemná a cítili jste se v ní podobně jako ve wellness. Dopřejte si měkké typy textilií, dostatek doplňků, velkou vanu či relaxační sprchu. I ve své koupelně se můžete cítit královsky.

zdroj: wallpaperflare

Kontrasty

Velmi in jsou také kontrastní typy dekorací. Klidně si můžete dovolit pořídit si růžovou, modrou či žlutou sedací soupravu, avšak doplnit ji o vhodné dekorace. Kontrastní prvky totiž rozbijí nudnou šeď běžných interiérů. S tímto trendem byste v roce minulém příliš neuspěli.

Dbejte na útulnost

Interiéru v roce 2020 nesmí chybět především pocit útulnosti. V interiéru by tak neměly chybět zútulňující prvky, jako jsou vlněné plédy, huňaté deky, různorodé druhy polštářků, zajímavé druhy osvětlení, jemné dekorace apod. Interiér by měl vybízet k odpočinku a relaxaci.

zdroj: wallpaperflare

Udržitelné materiály

Ekologie a téma udržitelnosti teď rezonuje doslova celým světem a interiérového designu nevyjímaje. Udržitelnost se týká i otázky průmyslu, stavebnictví a bytového designu. Převládat tak budou v interiérech přírodní materiály, jakými je korek, dřevo, kámen či bambus. Všimnout si můžete i trendu přírodních dekorací, například z mořské trávy.

Autorský text | foto: Flickr, wallpaperflare

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu