10 tipů, jak vybavit koupelnu

Zařizujete si koupelnu? Pak byste měli vědět o pár tipech, které vám celý proces jejího zařizování usnadní. I proto vám dnes přinášíme hned 10 tipů, jak na to.

Tip č. 1 – Poraďte se s odborníkem

Pokud chcete, aby byla vaše koupelna dokonalá, je nejlepší volbou návštěva koupelnového studia. Před její návštěvou je na vás však jeden velmi důležitý úkol – nakreslit plánek své koupelny. To znamená zaznačit její dispozici, velikost, apod. Také si musíte rozmyslet vybavení, které chcete ve své koupelně mít. Poté již stačí zajít do již zmíněného studia a nechat si poradit, popř. si nechat vyhotovit 3D projekt koupelny. Najdete v něm všechny informace, jež jsou k vybavení potřebné.

Zdroj: Freepik

Čtěte také:  Prší, prší. Aneb když přijde velký déšť i do vaší zahrady

Tip č. 2 – Kde bude toaleta?

Pokud máte tu možnost, mějte koupelnu a WC zvlášť. V případě velké rodiny se tak vyhnete nepříjemnému čekání, zatímco se někdo koupe nebo sprchuje. Další možností je ponechat WC v koupelně, ale postavit i jednu toaletu zvlášť, jsou-li k tomu prostory. Nejvhodnějším typem toalety v koupelně je toaleta závěsná, jež by měla být v závěsné délce nejlépe 50 – 52 cm.

Tip č. 3 – Chceme vanu nebo sprchu?

Jednoznačně nejlepší je situace, kdy se nám do koupelny vleze jak vana, tak sprchový kout. Pokud to však není možné, musíme si vybrat jen jednu z těchto variant. Vana je ideální pro milovníky relaxu, sprcha zase ušetří více místa. Vhodnou volbou je kompromis, kdy si pořídíte menší vanu (rohové jsou již od 125 cm x 125 cm) se zástěnou, takže se můžete i vysprchovat.

Tip č. 4 – Koupě umyvadla

Umyvadlo v koupelně by mělo mít šířku alespoň 50 cm. Výhodou je i možnost využití rohového umyvadla, což se hodí v menších prostorech. Prostor pod ním lze skvěle využít například na skříňku.

Zdroj: Pixabay

Tip č. 5 – Nábytek do koupelny

Vzhledem k vlhkosti koupelny je lepší kupovat nábytek, který je přímo učen k využití tam. Za základ je považována skříňka pod umyvadlem, dále police, na které lze umístit věci, které se nemají namočit. Chybět nesmí ani praktický koš na prádlo. Zakoupit si můžete si závěsná nábytek, pod kterým se bude snadno vytírat mokrá podlaha. Naprosto uchvacující je například nábytek značky Cerasa.

Tip č. 6 – Osvětlení do koupelny

Kromě centrálního osvětlení místnosti doporučujeme i osvětlení zrcadla – posloužit vám k tomu mohou i LED pásky nebo bodové stropní osvětlení.

Nepřehlédněte: Chuť a vůni kávy milujeme téměř všichni. Víte, jak ji správně skladovat?

Tip č. 7 – Správný výběr baterie a sprchové hlavice

Pákové baterie jsou schopny ušetřit více vody než jiné baterie. Proto jsou nejpraktičtější. Dále bychom měli dbát na to, aby byly všechny baterie od jednoho výrobce, protože: Každý pes, jiná ves., není nic přitažlivého. Na trhu je i velký výběr sprchových hlavic, kdy si opravdu vyberete.

Tip č. 8 – Hydroizolace     

V koupelně je vysoká vlhkost, proto nesmíme zapomenout na kvalitní hydroizolaci, díky tomu můžete zabránit znehodnocení stěn, podlahy, ale i obkladů.

Tip č. 9 – Obklady a dlažba

Na hydroizolaci se připevňují obklady a dlažba. Jejich výběr je jen na nás a nejčastěji se řídí naším vkusem a stylem. Velmi oblíbené jsou velkoformátové obklady.

Tip č. 10 – Doplňky do koupelny

Zrcadla, dávkovač na mýdlo, svíčky, kelímek na kartáčky – myslíme si, že tady si již poradíte.

Autor: Nikola Zatloukalová
Tagy:
zavřít reklamu