Interiér vašeho domova můžete ladit do nejrůznějších stylů, přičemž mezi ty nejmodernější patří právě styl minimalistický. Minimalismus je nejen oblíbeným designérským stylem, ale i životní koncepcí, která zahrnuje mnohem širší oblast.
Minimalismus jako životní styl
Pokud si pustíte minimalismus do svého života, naučíte se žít s menším množstvím věcí a zjistíte, že můžete fungovat bez řady zbytečností. Minimalismus obsahuje jeho základní princip jižv názvu. Minimum věcí, které k životu potřebujete, vám totiž mnohdy postačí. Samozřejmě jde také ruku v ruce s ekologií a ochranou životního prostředí. Čím méně věcí totiž potřebujeme, tím méně zatěžujeme přírodu jejich výrobou, ale i následným zpracováním týkající se odpadu. Věci totiž nikam do prázdna nemizí, ale kupí se na skládkách či ve spalovnách.
Minimalistický interiér
Minimalistický domov přitom poznáte na první pohled. Možná na vás bude nejdříve působit studeným dojmem, ale po čase si na takto zařízený interiér zvyknete, a naopak vás v něm nebude nic rušit. Kořeny minimalismu byste našli ve funkcionalismu, který lpí na prostoru jako takovém a nechává mu vyniknout. V minimalistické domácnosti by měly mít své místo především doplňky a nábytek, který je praktický. Žádné zbytečné dekorace v něm nehledejte.
Základní prvky
Mezi základní prvky minimalismu patří jednoduchost, praktičnost a funkčnost, barevná střídmost, čistota linií, nadčasové vybavení, ale i jistá míra zdrženlivosti. V minimalistickém interiéru bývá také minimum dekorací, doplňků i textilií. Barevně interiérům vévodí především bílá, šedá, hnědá, krémová a černá barva. Co se týká materiálů, volba padá spíše na přírodní prvky, tedy dřevo, sklo, kámen a kůži, ale také kov či beton. V interiéru však nemusí chybě ani květiny.
Držte se při zemi
Chcete-li, aby vaše domácnost působila minimalisticky, držte se spíše při zemi. Vhodné není použití různých druhů barev, ale ani množství dekorů. Čím jednoduší kombinace zvolíte, tím lépe.