Střídmost, praktičnost a jednoduchost. Objevte kouzlo minimalismu

Interiér vašeho domova můžete ladit do nejrůznějších stylů, přičemž mezi ty nejmodernější patří právě styl minimalistický. Minimalismus je nejen oblíbeným designérským stylem, ale i životní koncepcí, která zahrnuje mnohem širší oblast.

Minimalismus jako životní styl

Pokud si pustíte minimalismus do svého života, naučíte se žít s menším množstvím věcí a zjistíte, že můžete fungovat bez řady zbytečností. Minimalismus obsahuje jeho základní princip jižv názvu. Minimum věcí, které k životu potřebujete, vám totiž mnohdy postačí. Samozřejmě jde také ruku v ruce s ekologií a ochranou životního prostředí. Čím méně věcí totiž potřebujeme, tím méně zatěžujeme přírodu jejich výrobou, ale i následným zpracováním týkající se odpadu. Věci totiž nikam do prázdna nemizí, ale kupí se na skládkách či ve spalovnách.

zdroj: wallpaperflare

Minimalistický interiér

Minimalistický domov přitom poznáte na první pohled. Možná na vás bude nejdříve působit studeným dojmem, ale po čase si na takto zařízený interiér zvyknete, a naopak vás v něm nebude nic rušit. Kořeny minimalismu byste našli ve funkcionalismu, který lpí na prostoru jako takovém a nechává mu vyniknout. V minimalistické domácnosti by měly mít své místo především doplňky a nábytek, který je praktický. Žádné zbytečné dekorace v něm nehledejte.

Základní prvky

Mezi základní prvky minimalismu patří jednoduchost, praktičnost a funkčnost, barevná střídmost, čistota linií, nadčasové vybavení, ale i jistá míra zdrženlivosti. V minimalistickém interiéru bývá také minimum dekorací, doplňků i textilií. Barevně interiérům vévodí především bílá, šedá, hnědá, krémová a černá barva. Co se týká materiálů, volba padá spíše na přírodní prvky, tedy dřevo, sklo, kámen a kůži, ale také kov či beton. V interiéru však nemusí chybě ani květiny.

zdroj: pikist

Držte se při zemi

Chcete-li, aby vaše domácnost působila minimalisticky, držte se spíše při zemi. Vhodné není použití různých druhů barev, ale ani množství dekorů. Čím jednoduší kombinace zvolíte, tím lépe.

Autor: Daniela Nováková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu