Adéla (34): Jak vypadá naše jídelna na začátku jara? Krásně jsem vyzdobila stůl i celou místnost

Jaro je konečně tady – a s ním i moje nejoblíbenější období na dekorování celého domu. V naší jídelně téměř každý den celá rodina společně snídá a dost často se společně potkáme i u večeře, proto jsem našemu jídelnímu stolu věnovala při zdobení hodně času. Jaké dekorace jsem použila?

Pastelové barvy k jaru patří

I když nejsem zastáncem příliš velké barevnosti v interiéru, k jarním dekoracím pastelové barvy zkrátka patří. Proto jsem se rozhodla koupit pastelově žlutý ubrus, přes který jsem přehodila zemitě zelený běhoun. Ten se žlutou krásně ladí, a navíc i trochu utlumí zářivost této barvy.

Hlavní dekorací jsou velké sklenice na víno

Při hledání inspirace na internetu jsem našla krásnou dekoraci, která lze jednoduše vytvořit pomocí sklenic na červené víno. Tyto sklenice jsem obrátila vzhůru dnem a dovnitř nádoby uzavřela křepelčí vajíčka spolu se žlutými peříčky. Na horní placku, která ukončuje stopku skleničky, jsem dala malé čajové svíčky a každý večer je při večeři zapaluji. Tato dekorace vypadá velmi originálně a neotřele.

Kolem sklenic jsem poházela malé větvičky

Kolem této dekorativní dominanty jsem ještě poházela malé hnědé větvičky s kočičkami. Ty skvěle korespondují s tmavě zeleným běhounem i se žlutou barvou ve sklenicích a na ubruse. K takto vyzdobené tabuli už stačí přichystat jen příbory a talíře s pokrmem – a celá jídelna je dokonale vyzdobená.

Nezapomněla jsem ani na židle

Vyzdobení židlí bylo velmi jednoduché, stačilo sehnat jen stejnou barvu ubrusu a běhounu v mašlích. Mašle jsem uvázala na zádovou opěrku každé židle. Když vejdu do jídelny, celkový dojem je ohromující. Mám z jarní výzdoby velkou radost.

Ať už se rozhodnete pro výzdobu kterékoliv místnosti, nezapomínejte, zejména na jaře, používat k dekoracím svěží a pastelové barvy podle chuti. Interiér se vám odvděčí veselým stylem.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu