Alžběta (30): Dekorativní zázrak jménem macramé úplně změnil design celé naší domácnosti

Když jsem objevila první zmínky o pletených moderních dekoracích macramé, uchvátil mě neotřelý design i originální zpracování každého kusu. Hned jsem musela některé kousky pořídit – a později jsem se je naučila i vyrábět.

Znáte macramé?

Naše babičky, a možná ještě maminky tomuto fenoménu ve své době říkaly drhání. Zajímavá forma zaplétání provázků vytváří krásné dekorace do domácnosti i módní doplňky pro svěží letní dny. Já jsem se zamilovala především do dekorací na zeď, v dnešní době však máme i mnoho dalších pletených ozdob.

Zajímavostí na této technice je, že můžete vytvořit jakýkoliv kousek, který do vašeho interiéru zrovna hledáte. Nejčastěji najdete při hledání inspirace dekoraci na zeď, která i v naší domácnosti byla prvotinou.

Zavěšené macramé na zdi

Macramé je většinou zavěšené na větvi nebo jiném přírodním prvku, ze kterého se pak odvíjí další zajímavě zapletené provázky do těch nejkrásnějších tvarů. Taková aplikace vypadá skvěle nad sedací soupravou i ve vstupní hale domácnosti. Já ji pověsila nad komodu v obývacím pokoji, brzy jsem však potřebovala další pro oživení prázdné stěny nad postelí v ložnici.

Jako další jsem podlehla květináčům

Neumíte si představit, jak celý interiér oživí pár zavěšených pokojových rostlin v otevřeném prostoru spolu s obalem krásně zapleteného macramé. Zavěsila jsem jeden květináč u barového pultu kuchyně, druhou rostlinu jsem pověsila v obývacím pokoji. Nádherně tak květiny dodaly přírodní prvek interiéru a spolu s béžovým obalem vypadají krásně.

Naučila jsem se vyrobit macramé sama

Podle jednoduchých návodů na internetu jsem se naučila postup pletených macramé. Díky tomu jsem si vyrobila krásné síťované tašky na nákup i roztomilé klíčenky, které jsem darovala kolegyním v práci. Z macramé se dá vyrobit opravdu mnoho dekorativních prvků i praktických doplňků.

Pokud se jednou rozhodnete pro dekoraci takového typu, už nikdy nebudete chtít jinou.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu