Mezonetový byt, na který se dnes podíváme, slouží k bydlení pro jednu samostatně žijící osobu. Architekti se snažili do bytu začlenit vše, co by si single člověk mohl jen přát. A to dalo vzniku tomuto 121 metrů čtverečních velkému bytu, který má dokonce i vanu v obývacím pokoji. Pěkně s výhledem na okolí.
Moderní byt v historické budově
Mezonetový byt se nachází v krásné historické budově, kde by člověk čekal spíše starší byty s vysokými stropy, nedostatkem světla, ale i spoustou malých pokojů, které nejsou příliš praktické. Opak je ale pravdou. Byt, na který se spolu dnes podíváme, je prostorný, otevřený, navíc má i terasu s výhledem do zeleně. A to je co říct – byt se totiž nachází uprostřed rušného velkoměsta.
Čtěte také: Jak vybrat ledničku perfektní pro vaši kuchyň
Jádro bylo obloženo dřevem
Jádro bytu neslouží jen jako něco, co dělí prostor uvnitř bytu, ale také jako televizní stěna. Aby se dosáhlo lepšího vzhledu jinak obyčejného jádra, bylo obloženo dřevem. Ačkoliv nejde o stěnu, která obvykle dělí koupelnu od zbytku bytu, jde o pomyslné přepažení prostoru, které odděluje wellness zónu od obývacího pokoje, knihovny a pracovny. Výhled z bytu byl zkrášlen keři, které majitelé bytu vysázeli na ochozu.
Vana se nachází přímo v obývacím pokoji
Velmi netradičním prvkem, s nímž se můžeme v tomto interiéru setkat, je spojení obývacího pokoje s pomyslnou wellness zónou – vířivka se nachází přímo v obývacím pokoji, takže majiteli bytu nic nebrání v příjemné večerní koupeli s výhledem na okolí. Odpočívat však může také v houpací síti, kterou lze kdykoliv sundat. Prostor kolem vany, ale i část obývacího pokoje byla kvůli vlhkosti obložena neutrálními bílými obklady.
Odolný je však také pohovka a malý pracovní stolek s židličkou – s ním se můžeme setkat i venku, protože máme jistotu, že jej vlhkost nijak nepoškodí. Kromě pohovky a koupací sítě jistě stojí za zmínku také televize a knihy. Jde o prostor, kde si majitel bytu odpočine. Prostor působí útulně i přes to, že zde není velké množství dekorací.
Nepřehlédněte: Je lepší bydlet v panelovém nebo činžovním bytě?
Nechybí ani domácí pracovna
Pokud se obyvateli bytu nechce pracovat umělého stolku, stačí přejít na druhou stranu jádra, kde se kromě knihovny nachází také pracovní kout s velkým pracovním stolem. Za dekoraci a oživení prostoru zde můžeme považovat zelený koberec, který prostoru dodává na svěžesti. Knihovna je vyrobená z regálů – prostor má tak i nádech nedbalosti a mládí.
Kuchyň má vstup na terasu plnou zeleně
Přímo naproti obývacího pokoje se nachází kuchyň se vstupem na terasu. Kvůli zkosenému prostoru byla kuchyňská linka vyrobena na míru tak, aby byl prostor využitý na maximum. Bílá barva jako neutrální podklad skvěle funguje v kombinaci s hravým barevným osvětlením a doplňky. I zde se můžeme setkat s tolik oblíbenou zelenou barvou.
Při vstupu na terasu si můžete všimnout velkého množství zeleně, která dělá prostor intimním a soukromým. A to i přes to, že je byt v centru velkoměsta. V případě, že by do bytu svítilo více světla, než by bylo majiteli příjemné, může zatáhnout dveře elektronickou roletou, která zabrání přehřívání bytu.
zdroje: gon-architects