Jak vybrat ledničku perfektní pro vaši kuchyň

Lednice patří k nejdůležitějším součástem každé kuchyně. Bez myčky na nádobí si svůj život nejspíš představit zvládnete, když není místa nazbyt, ale bez lednice to nepůjde. Pokud se právě nacházíte v situaci, kdy vybíráte novou chladničku, jistě oceníte naše tipy, které vám pomohou vybrat tu pravou právě pro vás.

Na nic nespěchejte, dejte si na čas

Lednice je spotřebičem, který vám bude v ideálním případě sloužit i mnoho let. A proto není dobrým nápadem její výběr uspěchat. Jako první si udělejte průzkum, zjistěte, co dnešní trh nabízí. Každý potřebuje něco jiného, a proto vám nemusí vyhovovat to, co vyhovuje vašim známým. Vybírat si můžete jak samostatné chladničky, tak i kombinované. Někteří pak ocení americkou lednici pro početnější rodinu. Má být vaše lednice samostatně stojící, nebo dáte přednost vestavěné variantě? Má být součástí vaší lednice také vinotéka?

Čtěte také: Je lepší bydlet v panelovém nebo činžovním bytě?

Zdroj: pixabay.com

Jak by měla být velká?

Jednou z věcí, kterou si musíte důkladně promyslet, je to, jak velkou lednici budete potřebovat. Počítejte s tím, že optimální počet litrů na osobu je v chladničce kolem 60 litrů a v mrazáku je to 25 litrů. Rodina o čtyřech členech tak ocení chladničku o objemu 180 až 240 litrů a mrazák o objemu 75 až 100 litrů. Kromě toho musíte zohlednit také velikost vaší kuchyně, ale také velikost svých nákupů.

Hledejte z úspornějších variant

Lednice je zapojena a používaná nonstop. A její provoz nebude zadarmo. I proto byste se měli snažit šetřit, co to jde. Pokud chcete ušetřit za provoz lednice, hledejte v nejúspornější energetické třídě. Pokud se neorientujete, vsázejte na to, že čím víc „plusek“ na lednici bude, tím je úspornější.

Zdroj: pixabay.com

Jaké funkce od lednice očekáváte?

Proč si kupovat tu nejlevnější a nejobyčejnější lednici, když můžete využít nejrůznějších vychytávek, které současná doba nabízí? My vám doporučujeme lednici s No Frost funkcí. Uvnitř lednice cirkuluje chladný a suchý vzduch, takže v lednici nevzniká námraza. Jistě oceníte také nulovou zónu v podobě zásuvky, která prodlužuje čerstvost potravin. Některé lednice mají také antibakteriální ochranu.

Nepřehlédněte: Vzory, kam se podíváte. Aneb bydlení, které vám zvedne náladu

Zákaznický servis jako příjemný bonus navíc

Pokud nevíte, jakou lednici si vybrat, doporučujeme vám vybírat si ze známých značek, které mají dobré hodnocení od svých zákazníků. Tyto značky jsou pověstné také svým zákaznickým servisem, který vám proces oprav a případné reklamace o hodně urychlí.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu