Byt, ve kterém se budete cítit jako celebrita

To, jak vypadá interiér domu či bytu hodně nám může vypovědět hodně o tom, kdo v něm bydlí. Stejně je tomu tak u bytu designéra, na jehož byt se spolu dnes podíváme. Zpočátku se jednalo o bílý a nijak zvlášť výrazný byt v nově postavené budově, během několika let se však byt změnil do podoby, jakou můžeme vidět dnes.

Vzhled bytu byl ovlivněn mužovým životem

Muž přiznává, že jej při zařizování jeho domova inspirovaly zejména jeho kořeny. Jeho afričtí předkové, čas, který strávil v jihovýchodní Asii, ale také jeho vlastnosti, které jsou hluboce zakořeněné v jeho minulosti. Muž sám o sobě říká, že miluje jak barvy, tak i řemeslo. Obojí se pak ve značné míře promítají také v jeho domově. V bytě najdeme jak vintage kousky z druhé ruky, tak i několik moderních kousků.

Čtěte také: Vyplatí se stavba nízkoenergetického domu?

Každý krok při zařizování byl pečlivě zvážen

Mezi nejoblíbenější mužův pokoj můžeme považovat zejména velkou halu, která současně slouží jako obývací pokoj s jídelnou dohromady. Muž zde může odpočívat, ale také zde posedět se svými přáteli. Sám o zařizování svého domova říká, že není nač spěchat. Lepší je svůj domov zařizovat pomalu a s rozmyslem. Díky tomu bude váš domov plně autentický, bude vyjadřovat to, kým jste. I maličkost může změnit celkové působení prostoru. Proto není třeba svůj domov během okamžiku zahltit velkým množstvím doplňků, které se nám vlastně ani nemusí líbit.

O barvy zde není nouze

Jídelní část bytu je v příjemné fialovo-hnědé kombinaci, kde nechybí jak velký jídelní stůl pro spoustu stolovníků, tak i působivé dekorace ve formě obrazu, velké mapy Afriky, ale i měkkých koberců. Již na první pohled si zde můžeme všimnout působení tohoto kontinentu. Ložnice je naopak zařízena velmi střídmě. Příjemná modrá výmalba v kombinaci se vzorovaným povlečením a dřevěnou postelí dodává na prostoru pohodové atmosféře. Za zmínku jistě stojí velká zelená rostlina, které místu dodává ještě příjemnější atmosféru. Celá přeměna původního bytu v to, co můžeme vidět dnes, zabrala muži pět let. Sám však zmiňuje, že je stále co zlepšovat.

Za částečně chaotickou můžeme považovat šatnu, kde nenajdeme klasickou šatní skříň, ale oblečení visící na ramínkách. Toaleta je narozdíl od zbytku interiéru v jemných barvách. Šedá tapeta v kombinaci s pastelovými doplňky vypadá velmi příjemně.

Zdroje: AT | foto: Celeste Cole

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu