Chcete ochránit svůj dům a sami sebe před aktivitou lupiče? Nejlepší rady vám dají samotní bývalí zloději

Nejlepší rady, jak se chránit před lupiči, vám určitě dají profesionálové v tomto oboru. Jestliže chcete znát nejlepší rady pro ochranu svého majetku před zloději, podívejte se na následující tipy bývalých lupičů! A můžete si vybrat, kterou možnost použít v té které situaci, či co je pro váš domov vhodné.

Vždy si vyzvedněte poštu a co nejvíce se pohybujte

Jeden ze zlodějů říká, že vždy čas od času zkontroloval vytipovaný dům. Ten zhodnotil podle umístění, stavu domu a péče o zahradu, jestli vše ukazuje na to, že i uvnitř budou pěkné věci. Pokud se neobjevily žádné známky pohybu, žádná světla nesvítila a pošta zůstala ve schránce, bylo to jasné. Otázka, kterou si vždy položil, byla, zda existuje snadná úniková cesta. Husté keře na zahradě byly vynikající. Další zásadní otázkou bylo, zda je v domě skryté okno, které se dá v případě potřeby rozbít.

Buďte zadobře se svými sousedy

Důležitá otázka se týká také sousedů. Pokud se se sousedem občas během dne projdete kolem svých domů, zloděje můžete odradit. Nebude si jistý, zda se sousedé zrovna nedívají z oken a zda si nevšimnou pomalu projíždějícího cizího auta. Lupič musí také vědět, zda v okolí chodí lidé, venčí psy nebo si tam hrají děti.

Buďte opatrní, kým se obklopujete

Převážnou většinu loupeží páchají lidé, kteří již ve vašem domě byli. To je důležité vědět. Pokud máte hosty, které moc neznáte, raději pozamykejte dveře do ostatních pokojů, vstupy do sklepa či do garáže. Potencionální zloděj by neměl vidět, co doma máte, zda je tam něco cenného, pro co stojí za to se vrátit.

Nikdy nezapomeňte zamknout dveře a okna

Někteří zloději jen chodí po okolí a snaží se najít otevřený vchod nebo možný průnik do domu. A berou jen část peněz, šperků a drobností, aby v majitelích vzbudili dojem, že věci, které postrádají, zřejmě někam založili nebo je ztratili. Pak se klidně do stejného domu vrátí vícekrát. Vždy zamkněte dveře a okna, a to i když žijete v malém městě nebo si jen na chvíli vyběhnete do obchodu přes ulici.

Umístěte oznámení o tom, že dům je chráněn

Poplachové nálepky na oknech, výstražné značky, cedulka s nápisem „Pozor na psa“ a podobně jsou pro zloděje dostatečným důvodem, aby váš domov nechali na pokoji. Pro jistotu.

Když jste pryč, nechte zapnuté rádio

Mladí zloději možná ani nevědí, co to rádio je. Tím lépe pro vás. Když jste pryč, nechte zapnutou nějakou diskusní stanici. Žádný lupič k vám nepřijde, pokud uslyší hlasy. A ani nebude u vašeho domu postávat a poslouchat, zda jde o reálný hovor lidí uvnitř nebo ne.

Vložte šrouby do rámů dveří, aby byly robustnější

Zvažte vložení šroubů do rámu dveří, aby byly silnější a aby bylo vniknutí obtížnější. Samozřejmě si můžete také zakoupit kovové dveřní zárubně, kovové dveře a nejlepší jsou bezpečnostní dveře, které mají zámky vycházející z horní i dolní části dveří.

Kupte si blikající LED na palubní desku svého automobilu

Zloději také doporučují pořídit si do auta blikající LED diodu, kterou nainstalujete na horní část palubní desky. Vykrádání aut je specialitou mladých a dětí, kteří chodí po sídlištích a různě zkoušejí kliky od dveří aut, jestli narazí na nezamčené. Někteří se vloupávají do aut, pokud tam vidí kabelku, tašku nebo něco jiného, co by molo být pro krádež zajímavé.

Zloději se řídí podle základních faktorů:

  • fyzické zabezpečení domu
  • oplocení domu a brány
  • přítomnost psů
  • důležité pro ně je, zda mohou vidět, co je uvnitř domu či garáže

Ideální je použít co nejvíce vysoce funkčních zabezpečovacích systémů, ale ani tyto rady nejsou rozhodně k zahození!

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu