Chcete prodloužit životnost své matrace? Pak zvažte koupi podložky na matraci

Kvalitní a dlouhý spánek má pozitivní vliv nejen na náš fyzický, ale také psychický stav. Pokud se však setkáváte s tím, že se pravidelně probouzíte a bolí vás celé tělo, je zde něco špatně. Nemluvě o tom, že pak máte špatnou náladu a jste unavení po zbytek dne. Kvalitní matrace je tedy základ. Pokud však chcete, aby vám kvalitní a tedy i dražší matrace vydržela co nejdéle, je třeba zvážit také koupi podložky na matraci.

Účel je jednoznačný

Podložku na matraci můžete znát také pod jinými názvy – například jako vrchní matraci, krycí matraci, renovační matraci, případně jako čabraky. Pod všemi názvy se však skrývá to stejné, podložka na matraci, díky které lze válení se na posteli povýšit o úroveň výš.

Taková podložka se umisťuje na vaši současnou matraci, případně ji můžete použít na přistýlku nebo na rozkládací pohovku. Kamkoliv ji položíte, tam se vám bude spát o poznání lépe. Aby podložka z matrace nesklouzla, obsahuje textilní nebo gumové proužky, díky nimž podložky na matraci uchytíte.

Čtěte také: Jaké nádobí nepatří do myčky? Vyhněte se nejčastějším chybám

Zdroj: pexels.com

Jaké výhody podložka na matraci má?

Podložka na matraci má hned několik výhod, kvůli kterým vám jejich použití můžeme jen a jen doporučit:

  • Jsou hygienické: většina podložek na matraci obsahuje ochranný potah, který můžete v pračce jednoduše vyprat. Nejen, že bude vaše postel déle svěží a čistá, ale navíc prodloužíte životnost samotné matrace.
  • Podložky fungují současně jako chránit postele. Podložka bude zachytávat pot, prach a další nečistoty, které by se jinak dostaly přímo do matrace, a postupně by ji znehodnotili.
  • Podložka na matrace vyrovná nerovnosti na lůžku.
  • Pokud máte obyčejnou matraci, ale matrace z paměťové pěny je vaším snem, můžete si pořídit podložku z této pěny, která vám takovou matraci alespoň částečně nahradí.
Zdroj: pxhere.com

Nepřehlédněte: Jak poznáte zkažené víno?

Pozor na materiálové složení

Jak už to bývá vždy a všude, i u podložky na matraci je důležitá správná volba materiálu. Podložka na matraci se většinou dělí na dvě části: na povrchovou část a vnitřní výplň. Povrchová část může být tvořena z více materiálů, které lze různě kombinovat. Nejčastěji se jedná i bavlnu, bambusové vlákno, mikropolyester, polyester a coolmaxové vlákno. Vnitřní výplň je obvykle tvořena zejména dutým vláknem.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu