Chcete váš domov zbavit negativní energie? Inspirujte se učením feng shui

Nejrůznější energie a jejich proudění jsou velkým tématem východních filozofií. Stále častěji ale tyto myšlenky, například o škodlivém vlivu negativní energie, která se shromažďuje v našich domovech, pronikají i do západní civilizace. Tato energie totiž následně přispívá ke vzniku rozmanitých zdravotních obtíží i negativních psychických stavů. Jedním z učení, pro které je energie stěžejním tématem, je feng shui (feng-šuej).

Sůl nad zlato

Toto tradiční čínské učení jako jednu možnost, jak z domova negativní energie odstranit, doporučuje využít sílu soli. Konkrétně vyrobit si s její pomocí speciální roztok, který negativní energii pohltí. O tom, jak je sůl pro lidi důležitá, vás už jako malé děti jistě přesvědčila pohádka Sůl nad zlato. Kromě potravinářství se ale sůl využívá také v medicíně či kosmetice. Příkladem tohoto využití soli jsou například oblíbené solné jeskyně či nejrůznější léčebné i relaxační procedury. Sůl umí velmi dobře uvolňovat ztuhlé svaly, přispívá k očistě organismu a pomůže i od nepříjemné rýmy a nachlazení.

Sůl negativní energii dokonale pohltí

Pokud jde o použití soli k absorpci negativní energie, je založeno především na využití jejího kladného náboje, pomocí kterého sůl tuto energii k sobě přitáhne. Na výrobu výše zmíněného „očistného“ roztoku budete kromě soli potřebovat již pouze vodu a bílý ocet. Tyto tři ingredience stačí jednoduše smíchat ve skleněné nádobě v poměru jedna ku jedné. Následně tuto sklenici umístěte na dvacet čtyři hodin do místnosti, ze které chcete negativní energii odstranit. Po uplynutí tohoto času roztok ze sklenice vylijte a nádobu důkladně umyjte.

Kromě tohoto roztoku můžete na očistu místnosti použít rovněž pouze sůl. V tom případě jí ale budete potřebovat hned čtyři kilogramy. Každý kilogram soli pak ve skleněné míse umístěte do jednoho z rohů místnosti a opět nechte sůl pracovat po dobu jednoho dne.

Zdroj: fengshuiwithme.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu