Chcete žít stylově a zároveň ušetřit? Podívejte se, jak se dá žít v barevném ostrovním domečku.

null

null

Určitě jste se někdy nacházeli na nějakém místě v přírodě, na kterém jste si říkali, že by bylo úžasné tam bydlet. Typicky se bude jednat o údolí, lesní samotu nebo pobřeží moře. A právě na takovém místě před nedávnem vznikl nádherný domek, který se nyní stává inspirací pro tisíce lidí po celém světě. Nejenom že září barvami, máte z něj i nádherný výhled do okolí, a navíc disponuje solárními panely.

Kde se dům nachází?

Pokud byste se na dům chtěli jet podívat, musíte zavítat na ostrov Isle Au Haut, který používá rodina designéra Noela Fedoshe jako speciální místo, kde si všichni užívají prázdniny a dovolené. Předtím zde ale nemohli trávit tolik času, protože se na pobřeží nacházel pouze malý domek, který rozhodně nebyl vhodný pro každodenní bydlení. Rodina se proto rozhodla, že na jeho místě postaví velkolepý dům, který nebude narušovat okolní krajinu, ale zároveň bude velice originální.

Jak dům vypadá?

Oficiální název je Seal Cove Residence a ve své nynější podobě symbolizuje veškeré vlastnosti a schopnosti současných členů rodu zmíněného návrháře. Dům je nejenom skvělý na pohled, ale obsahuje některé velice praktické prvky, díky kterým je v něm radost bydlet. Stavba ve tvaru L disponuje dvojitou střechou, aby mohlo být kolem celého domu přidána mozaika a další prvky.

Proč tolik barevných dlaždic?

Barevné dlaždice byly inspirovány místními rybáři, kteří se zde živí lovem humrů. Tito obyvatelé zavěšují nepoužívané bóje na strany svých domů, čímž vytváří opravdu originální a líbívý design. Každý dům je tím pádem jedinečný, protože má každý rybář své bóje. Architekt Noel Fedosch se tedy rozhodl použití jejich myšlenku, díky čemuž pro svou rodinu vytvořil opravdu jedinečný domek.

Žít na ostrově musí být krásné a zároveň velmi idylické. A co vy, nechali byste si na zdi domu pověsit bóje za účelem dekorace?

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu