Chytrá kuchyně sama ještě oběd neuvaří, s čím vám ale pomůže? Tipy pro transformaci kuchyně a mnohá technologická vylepšení

Dnešní doba s sebou přináší velké množství technologických vylepšení a různých vychytávek. Se zvyšujícím se počtem inovací se také do kuchyně dostává stále více inteligentních spotřebičů. Kuchyňské technologie zatím nepředstavují roboty, kteří by za vás uvařili, ale moderní spotřebiče vám při přípravě jídel rozhodně pomohou. Níže uvádíme tipy na proměnu kuchyně v inteligentní.

První musí být rozpočet

Je jasné, že na transformaci kuchyně v chytrou musíte mít dostatek finančních prostředků. Kuchyňské spotřebiče jsou totiž nejdražší ze všech ostatních zařízení v domácnosti. Potřebujete si především vytvořit hrubou představu o tom, co si budete do kuchyně přát. Seznam potom pečlivě projděte a porovnejte ceny, abyste neutratili zbytečně mnoho. Důležité je naplánovat také umístění jednotlivých spotřebičů. Kuchyňské prostory bývají malé, takže co se týče prostoru, budete muset být kreativní.

 Vyberte ty správné spotřebiče

S pokrokem v technologiích se i trouby pro pečení staly inteligentními. Na rozdíl od běžných výrobků jsou chytré trouby vybaveny kamerovým systémem, který zobrazuje vnitřní proces. Tím se zbavíte potíží s neustálým otevíráním trouby a kontrolováním stavu pečení.

Stále ještě se lidé ptají, proč pořizovat myčku, když se dá nádobí umývat ve dřezu. Pokud jdete do projektu inteligentní kuchyně, je dobré vyměnit spotřebiče kompletně, ne vybrat jen některé. Myčky nádobí existují v mnoha různých modelech. Do inteligentní kuchyně se ale nejlépe hodí ten, který má automatizované funkce a pomocí smartphonu můžete proces mytí sledovat odkudkoli.

Stejně jako ostatní spotřebiče mají i ledničky různé modely. Lednička s jedněmi dveřmi je určena pro menší domácnosti, pokud máte prostoru dostatek, dvoudveřová lednička je mnohem praktičtější pro uspořádání předmětů. Když je chladnička navíc vybavena kamerami, můžete její obsah snadno kontrolovat odkudkoli, stejně jako regulovat teplotu uvnitř.

Na rozdíl od tradiční mikrovlnné trouby může ta moderní hrát ve vaší kuchyni hned několik rolí. Neexistuje lepší způsob, jak rozmrazit jídlo či připravit popcorn. Hlavně ji ale můžete ovládat hlasem, což umožňuje pohodlné a snadné používání.

Chytré osvětlení v neposlední řadě

V kuchyni je obrovská spotřeba elektrické energie. Automatizovaný světelný systém vám pomůže snížit náklady na energii, ale hlavně vám zajistí naprostý komfort při pohybu v místnosti. I chytré osvětlení můžete ovládat hlasem, takže není nutné s rukama od těsta hmatat loktem po vypínači.

Ačkoli se to nezdá, vývoj technologií pro inteligentní domácnosti je poměrně pomalý. Pokud jsou tedy dnes chytré spotřebiče na dosah, využijte je a udělejte si život pohodlnější!

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu