Co do truhlíků, aby vaše okna byla po celý rok trendy?

V našich klimatických podmínkách není možné mít po celý rok živé květiny. Podívejte se na 3 tipy na sezónní výzdobu truhlíků, kterou si můžete pořídit za pár peněz. Čím tedy vyplnit truhlíky, když skončí léto a vaše květiny již nebudou krásné?

Podzim – sklizeň

Na okna se během podzimu hodí vše, co evokuje úspěšnou sklizeň, a co hýří barvami podzimu. Pokud si nepřejete, abyste každý rok utráceli za dýně, pořiďte si keramické, které vložíte do truhlíku. Jsou zdobné a vkusné. Přidejte k nim například umělé slunečnice, ale dejte si pozor na kvalitu – musí vypadat jako živé, abyste nebyli terčem posměchu. Celek doplňte například snopy zlatavého obilí, které si před tím, než je zemědělci sklidí, obstaráte na výletě za město.

Zimní výzdoba

Po Dušičkách si již za okna dejte výzdobu, která vám vydrží až do jara. Postačí vám pár větviček různých jehličnanů – nejlépe vypadá kombinace smrku a borovice. Větvičky zapíchněte do hlíny. Do středu květináče vložte 3 – 5 velkých otevřených borovicových šišek, jejichž konce jste natřeli bílou barvou. Pro předvánoční období můžete na jehličnany zavěsit pár baněk, které po Třech králích jednoduše sundáte. Skvěle vypadá, pokud celý truhlík ovážete bílou mašlí.

Hurá, jaro!

Brzy zjara není vhodné do truhlíku vkládat živé rostliny, protože by vám ještě vlivem proměnlivého počasí umrzly. Proto klidně sáhněte po umělých primulkách, které vypadají jako živé, a můžete je používat každý rok. Skvěle vypadá také umělá levandule, která oknu dodá podkladovou barvu, na které vyniknou primule. Až bude počasí stálejší, nasaďte si narcisy a modřence, a vychutnejte si jejich krásu!

Vaše okna mohou být krásně ozdobená po celý rok. Stačí pár nápadů, které zrealizujete, a budete mít nádhernou sezónní výzdobu po celý rok!

 

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu