Co je Feng-šuej a jak toto učení dokáže v domově přispět k harmonizaci vašeho života?

Pokud se začnete hlouběji zajímat o Feng-šuej dozvíte se, jak energie mohou ovlivnit váš domov a zharmonizovat život všech, kdo v něm žijí. Existuje velké množství zásad, které Feng-šuej dodržuje, ale pro začátek stačí podívat se na ty základní. A podle nich pak můžete harmonizovat prostor, ve kterém se nacházíte!

Co je Feng-šuej?

Feng-šuej bylo vyvinuto v Číně před více než 3.000 lety a je známé jako starověké umění. Jde o systém harmonizace člověka s jeho okolním prostředím a energiemi. Je založeno na myšlence, že naše domovy jsou zrcadlem naší energie a toho, co se děje uvnitř nás. Podle Feng-šuej může umístění objektů ovlivnit tok okolní energie, ale ovlivňuje i naši vlastní energii. Pokud upravíme své okolí, může to pozitivně pomoci dobrému toku energie a zlepšení mnoha aspektů našeho života.

Jak Feng-šuej změní váš domov?

Než začnete měnit domov nebo vytvářet nové kancelářské prostory, je třeba znát základní zásady, abyste mohli z Feng-šuej získat to nejlepší. Níže uvedené tipy by vám měly pomoci začít s vytvářením prostoru, který vám poskytne dobrou energii, a také pomůže změnit vaši osobní energii.

Zbavte se nepořádku

Nepořádek ve vaší domácnosti může snadno způsobit nepořádek také ve vaší mysli a může být obtížné cítit se v klidu, když jste jím obklopeni. Zbavte se proto věcí, které nemilujete ani nepotřebujete. Může se to zdát jako těžká práce, ale odklizení jakéhokoli nepořádku je velmi terapeutická činnost. Na jejím konci navíc získáte mnohem jasnější prostor plný věcí, které máte rádi. Je to nezbytný krok, pokud se pokoušíte vytvořit domov, který má harmonickou pozitivní energii.

Vzduch a světlo

Dvě věci, které jsou pro dobré energie nezbytné, jsou vzduch a světlo. Otvírejte okna tak často, jak jen můžete, a umožněte, aby do bytu proudilo co nejvíce přirozeného světla. Existují také rostliny, které čistí vzduch, například Areca Palm, Lady Palm, Rubber Plant nebo Dracaena Janet Craig.

5 základních prvků

Abyste skutečně mohli praktikovat Feng-šuej ve svém vlastním prostoru, je důležité naučit se základním vlastnostem 5-ti prvků, se kterými Feng-šuej pracuje. Prvky jsou definovány jako dřevo, oheň, země, kov a voda, a každý z nich má jedinečnou kvalitu energie. O tom, jak tyto prvky mohou ovlivnit váš domov, se musíte hodně naučit nebo si domů přizvat odborníka. Například když chcete více prosperity, musíte do jihovýchodních částí vašeho domova přidat více prvků „dřevo“ a „voda“.

Dbejte na kvalitu energie ve vaší domácnosti

Kvalita energie ve vaší domácnosti je důležitá. Věnujte pozornost tomu, jak sami cítíte, že vás váš domov ovlivňuje. Ve Feng-šuej je něco, co se nazývá Trojice, což je ložnice, koupelna a kuchyně. Trojice je spojena s vaším zdravím, takže pokud jde o tyto místnosti, zjistěte, jak vás mohou ovlivnit. Musíte si být také vědomi toho, co vytváří špatnou energii. Dlouhé přímé čáry (jako jsou velké objekty v přímé linii) mohou způsobit, že energie bude proudit rychleji a silněji, což není dobré.

Zrcadla používejte rozumně

Zrcadla oživí místnost. Při jejich instalaci do prostoru ale dejte pozor na to, kam je umístíte. Zrcadla totiž odrážejí energii, takže by neměla být tam, kde je přítomna negativní energie. Naopak je umístěte na místa, kde chcete zvýšit tok energie. Může to být koupelna nebo obývací pokoj. Není ale dobrý nápad mít je v ložnici, protože to vám může způsobit problémy se spánkem.

Než se pustíte do hlubšího studia umění Feng-šuej, zkuste pro začátek vždy najít rovnováhu. K tomu je potřeba mít v bytě či domě zastoupeno všech 5 prvků. Věci musí být vyvážené. Například svíčky vám pomohou s prvkem „oheň“, a pokud je postavíte vedle dřevěné misky nebo nádobky s vodou, dosáhnete skvělé rovnováhy.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu