Daniela (29): Rozzářila jsem domov jarními dekoracemi. Použila jsem květiny i drobné detaily

Jaro už je za dveřmi, a tak jsem se rozhodla ho přivítat pořádným úklidem i novou výzdobou celé domácnosti. Do každé místnosti jsem dala jednu jarní dekoraci, abych oživila celý design domova a rozzářila ho pastelovými barvami.

Kuchyň s jídelnou je teď plná svěžích barev

Jídelní stůl je jasnou dominantou naší kuchyně propojené s jídelním koutem. Proto jsem se rozhodla oživit hlavně tento stůl, a tak jsem ho prostřela hořčicově žlutým ubrusem a doprostřed jsem dala vázu s velkou kyticí. V kytici převládá zelená díky velkým listům tulipánů, ale sem tam prokoukne i žlutá a růžová barva květů.

Pro ucelený design jsem se rozhodla pro dekorativní mísu smíchanou z růžových a žlutých drobných dekorací, kterou jsem umístila na bar kuchyňské linky. Spolu tyto dvě místnosti krásně ladí a dodávají interiéru svěží a mnohem veselejší náladu.

Chodba je plná březového proutí

Pro volný roh v předsíni jsem využila vysoký květník, do něhož jsem ledabyle zapíchala březové proutí. To jsem omotala barevnými stuhami a zavěsila pár malých jarních ozdob. Ty jsem zavěsila i na věnec, který je teď hlavní chloubou našich vchodových dveří.

Obývací pokoj je oázou klidu

Celá naše rodina vnímá obývací pokoj jako jednu z nejpohodovějších místností. Proto jsem se rozhodla na komodu u televize i na konferenční stolek připravit dekorační mix vonných svíček spolu s malými modřenci v drobných květináčích. Květináče jsem omotala modrou stuhou, ta skvěle ladí s drobnými květy. Abych vše ještě více sladila, převlékla jsem dekorativní polštáře na pohovce do modré a žluté barvy.

Zbývají už jen parapety

Na parapetech se mi nejvíce líbí minimalistické, podlouhlé květináče. Do těch jsem zasadila modřence spolu s narcisy, dodržela jsem tak stejné barevné složení – a okno v obývacím pokoji krásně ladí spolu se zbytkem místnosti. Modrá barva dodává celému prostoru klid a relax.

Nové a pastelově barevné květiny dodávají našemu domovu nádech jara a vnáší do místností novou dávku energie. Přesně tak jsem si totiž vítání jara představovala.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu