Daniela (32): Jak jsem si zařídila domácí pracovnu pro efektivní home office?

Jelikož už delší dobu pracuji z domova a nevypadá to, že by se místo výkonu práce brzy změnilo, rozhodla jsem se do své pracovny investovat a připravila jsem si dokonalé místo. Díky mé nové pracovně mám skutečný klid na práci i soustředění.

Nejdříve jsem musela rozmyslet místo

V domě bych určitě našla menší místnost, která by byla vhodná jako pracovna. Tam by byl větší klid – a díky dveřím bych měla možnost na plné soustředění. Náš byt ale takovou místnost nemá, musela bych se vzdát ložnice nebo děti svého pokojíčku. Proto jsem se rozhodla začít hledat inspiraci pro menší pracovní kout, který dobře zapadne designem i praktičností do stávající domácnosti.

Pracovní kout je důležité opticky oddělit

Potřebovala jsem si svůj pracovní kout trochu oddělit od zbytku obývacího pokoje, jinak by totiž naše děti využívaly i mou pracovnu jako hrací plochu. Nejlepší možnost, jak opticky oddělit pracovní kout od obýváku bylo zakoupení velké policové stěny. Tu jsem postavila do prostoru a mezi tuto stěnu a zeď jsem dala malý pracovní stůl.

Přemýšlela jsem i nad paravanem, police však lépe využiji jako úložný prostor. Nyní jednu část používám jako knihovnu, druhou část na důležité šanony a poznámkové bloky do práce. Některé police jsem nechala volné pro dekorace, aby byla stěna nejen praktická, ale i pohledově hezká.

Pracovní židle není jídelní židle

Nejdříve jsem si myslela, že je zbytečné kupovat další speciální židli do našeho domova. Brala jsem si proto židli od jídelního stolu – a po každém konci pracovního dne jsem židli vrátila zpátky. Brzy jsem ale zjistila, že sezení na jídelní židli osm hodin denně není příliš pohodlné.

Nechtěla jsem však velkou a mohutnou kancelářskou židli, která by se do lehkého designu našeho domova vůbec nehodila. Proto jsem se rozhodla o minimalistickou pracovní židli. Je otáčecí, na kolečkách a přitom velmi pohodlná a designová. Pod pracovní židli jsem pořídila také gumovou průhlednou podložku, abych ježděním židle nepoškrábala podlahu.

Pohodlné pracovní místo, klid na práci a oddělený prostor mi neskutečně pomáhá ke zvládnutí zpracovaných úkolů. Mám tak mnohem více času na domácnost i rodinu.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu