Potraviny, které lze využít při úklidu

V dnešní době je každý odborníkem na úklid. Internet i sociální média jsou plné zaručených úklidových triků a návodů. Jsme lidé, takže je samozřejmé, že se přikloníme k jakýmkoli podivným tipům a výrobkům, které slibují, že nám usnadní práci. Zde je několik úklidových vychytávek, které jsou právě teď velmi oblíbené. Co mají společného? Všechny využívají potraviny.

Káva do ledničky i na nádobí

Pokud vaše lednice nevoní nejlépe nebo pokud jste ji delší dobu nečistili, může vám pomoci obyčejná káva. Stačí vzít malé množství kávy a nechat ji v malé misce uvnitř lednice. Funguje jako skvělý pohlcovač pachu.

Kávovou sedlinu lze použít i jako prostředek k odstraňování ztvrdlých ulpělých potravin. Zrnitá struktura sedliny vám pomůže zbavit se nečistoty z hrnců i pánví.

Cukr na lak na nehty

Lakovali jste si nehty a kvůli neopatrnosti jste převrhli lahvičku? Rozlitý lak nemusí představovat neštěstí, pokud víte, po čem sáhnout. Může to znít zvláštně, ale použijte cukr.

Cukr je skvělý čistič na rozlitý lak na nehty. Když se vám lak rozlije, ihned na něj nasypejte cukr. Lak se okamžitě srazí, takže ho pak jen snadno setřete a nemusíte se obávat, že na povrchu ulpí nebo zanechá skvrny.

Rozlitý lak na nehty.
zdroj: unsplash.com

Olivový olej na nerezové spotřebiče

Olivový olej v kuchyni využijete mnoha způsoby. Nejenže se s ním skvěle vaří, ale také vám pomůže vyleštit nerezové spotřebiče. Stačí vzít trochu olivového oleje, nakapat ho na utěrku z mikrovlákna a následně tímto hadříkem přetřít spotřebiče z nerezové oceli.

Kečup a banány na stříbro

Kečup je jednou z překvapivých potravin, které můžete použít k čištění vašich šperků, zejména těch stříbrných. Jednoduše nalijte kečup do misky či na talíř a položte do něj vaše stříbrné šperky tak, aby byly zcela ponořeny. Nechte deset minut působit a poté šperky vyjměte a opláchněte teplou vodou.

Podobným způsobem můžete na stříbrné šperky použít také banánové slupky. Z vnitřní části slupek vytvořte pastu a s její pomocí pak šperky vydrhněte.

Zdroj: homesandgardens.com, goodhousekeeping.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu