Dům v San Franciscu, který si zamilujete na první pohled

Dům, na který si se dnes podíváme, stojí v americkém San Franciscu a je dokonalou ukázkou toho, že i v domě plném bílé barvy se můžeme cítit příjemně. A co víc? Tento dům je zařízen tak, aby zde mohla žít v klidu i rodina s dětmi.

Dům pocházející z dvacátého století

Světlý, přesně takový měl být tento dům z roku 1925 nacházející se v poklidné části města. Designérka Chloe Warner se úkolu zhostila z grácií a vytvořila pro své klienty domov snů. Klienti, kteří spolu mají dvě malé děti, designérku požádali o vytvoření prostoru, který bude působit poklidně a harmonicky – a navíc dá vyniknout jejich umělecké sbírce. Nemluvě o přání podtrhnout kouzlo a vyzdvihnout charakter původního domu. Paleta barev byla vymezena na tlumené béžové, šedé a světle hnědé odstíny. Materiály pak musely být schopny odolávat náporu rodinného života.

Dům byl upraven tak, aby vydržel i místní podmínky

Dům byl z architektonického hlediska postaven tak, že zde byla vytvořena koncepce otevřené kuchyně, nechybí hlavní ložnice, jídelna a příjemně zařízená zahrada. Inspirace pro rekonstrukci domu byla čerpána z historických londýnských městských domů. Vzhledem k tomu, že je Kalifornie státem zemětřesení, byl dům zpevněn ocelí. Dekorativní dřevěné římsy a sloupy byly nahrazeny reprodukcemi ze skleněných vláken. Ačkoliv toho bylo na domě spoustu změněno, stále si zachovává svůj historický ráz.

Čtěte také: Vyplatí se stavba nízkoenergetického domu?

Materiály byly vybrány opravdu pečlivě

Co se týče interiéru, pracovalo se zejména s kůží, tkaninami a přírodními materiály – například se sklem, dřevem a keramikou. Protože mají majitelé domu také kočky, nebyly použity materiály, které by kočky snadno zničily svými drápy. Designérka do domu integrovala hned několik historických kousků, vždy však myslela i na to, že v domě budou bydlet malé děti.

autor: MATTHEW MILLMAN

Jedním z nejzajímavějších prvků v domácnosti je bezpochyby nástěnná malba od umělkyně Judith Baum. Malba je udělaná uhlíkem, aby se zamezilo jejímu znehodnocení, byla potažena matným a vodou ředitelným tmelem. V závislosti na věku dětí byla další umělecká díla umístěna tak, aby na ně malé ručičky nedosáhly. Středobodem obývacího pokoje spojeného s kuchyní je jídelní stůl, kolem něhož najdeme černé kožené židle odolné proti případnému ušpinění. Velmi hezky působí také prosklené stěny, skrz které lze vstoupit přímo do zahrady.

autor: MATTHEW MILLMAN

Tak jako v celém domě, i dětské pokoje jsou zařízeny ve světlých barvách. Designérka však prostor oživila modrým pruhem za postelí a barevných prostěradel.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu