Fotografie, které vám v případě potíží usnadní život

Existuje mnoho důvodů, proč používat fotoaparát svého telefonu, některé jsou sentimentální, jiné praktické. Pojďme se podívat na některé z těch, které vám v případě potíží mohou velmi usnadnit život.

Ulehčete si opravy

Kdykoli provádíte drobné opravy v domácnosti, vyplatí se mít telefon po ruce. Především pokud potřebujete něco rozebrat. Nejprve si to vyfoťte, abyste to mohli později použít jako referenci, až budete danou věc dávat zase dohromady.

Vzpomeňte si, co jste si zabalili

Až budete příště balit věci na vaši dovolenou či služební cestu, rozložte si vše, co budete balit, na postel a vyfoťte si to. V případě, že se váš kufr ztratí, můžete fotografii použít jako záznam toho, co jste ztratili, při vyplňování pojistné události. A fotografie se vám může hodit i při balení na další podobnou cestu, nebudete muset sepisovat seznam věcí, které nesmíte zapomenout.

Když nevidíte na polici

Nedosáhnete na polici vysoko v kuchyňské lince či ve skříni a nemáte v okolí nikoho, koho byste požádali o pomoc? Stačí vzít do ruky chytrý telefon a s rukou nad hlavou pořídit fotografii nebo video police. Snadno tak zjistíte, zda je hledaná věc skutečně na oné polici, než se pro ni začnete natahovat či přinášet židli, abyste na ni dosáhli.

Žena fotí telefonem polici.
zdroj: pixabay.com

Mějte přehled o svém zdraví

Lékařské systémy praktických a specializovaných lékařů, klinik a nemocnic bohužel stále nejsou tak propojené, jak bychom si přáli. Může se tak stát, že lékař nebude mít k disposici všechny potřebné informace z vaší databáze. Připravte se na případné dotazy tím, že si vytvoříte seznam léků, které užíváte, či lékařů, které jste navštívili, a pořiďte si též fotografie lékařských zpráv. Díky telefonu budete mít všechny tyto informace vždy po ruce.

Pamatujte si, kde jste zaparkovali

Velké mnohapatrové garáže jsou často jako labyrint, navzdory tomu, že se jednotlivá patra liší barvami a místa jsou označená pomocí písmen abecedy a čísel. Většina z nás totiž tyto informace zapomene společně s opuštěním garážového prostoru. Než tedy opustíte své auto, vyfoťte si jeho polohu a všechny lokalizační značky, čísla nebo písmena, které vám mohou pomoci najít cestu zpět. Zabere vám to jen pár vteřin navíc, ale ušetří spoustu času, až bude potřeba auto najít.

Pronájem bytu

Ať již byt pronajímáte někomu jinému nebo v pronajatém bytě bydlíte vy sami, vždy se vyplatí vyfotit nemovitost před nastěhováním a poté před odstěhováním. Tyto fotografie se mohou hodit v případě jakýchkoli neshod ohledně poškození nemovitosti.

Účtenky a další užitečné papírky

Malé papírky, které nám dávají v divadelní šatně, úschovně zavazadel, na parkovišti a podobně, se snadno ztrácejí. Jakmile takový lístek dostanete, rychle si ho vyfoťte. V případě, že ho ztratíte, můžete alespoň tuto fotografii někomu ukázat jako důkaz, že jste ho měli. Podobně si můžete udělat fotografie důležitých dokumentů a uložit je do bezpečné aplikace v chytrém telefonu.

Inventarizujte své řemeslnické potřeby

Vyfoťte si svou sbírku řemeslnických a hobby potřeb. Až pak budete chtít příště koupit něco nového, můžete si pomocí fotky jednoduše ověřit, zda už doma náhodou něco podobného nemáte.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu