Hodně věcí a málo prostoru? Jak na to, aby se to tam všechno vešlo

Udržet pořádek v malém bytě se zdá jako nekonečný boj. Jak si poradit s úložnými prostory, aby vše mělo své místo a váš domov byl jako ze škatulky? Ukážeme vám, jak zatočit s nedostatkem úložných prostor a jako kouzlem získat mnohem víc místa.

Za vším hledejte police

Už ve chvíli, kdy váš byt zařizujete, byste měli mít na paměti, že bez skříní a polic to nepůjde. Ideálním řešením je, že využijete veškerý prostor, který vám dané místo nabízí. Dejte šanci velkým skříním, které stěnu zaplní od podlahy až ke stropu. Zamezíte tak ztrátě místa a při uklízení si poděkujete.

Dejte si ale pozor, abyste ze svého pokoje neudělali bazar skříní. Zkuste jednu skříňovou stěnu a zbytek prostoru nechte dýchat. Nikdo se přece nechce ve vlastním bytě cítit stísněně. A pokud byste chtěli dát pokoji lehčí notu a celkově jej odlehčit:

  • Volte světlé odstíny nábytku.
  • Vyzkoušejte zrcadla – opticky propůjčí pokoji metry navíc.
  • Dejte si záležet na dobrém osvětlení pokoje.

Máte už stěny zaplněné podle našich rad a stále potřebujete víc místa? Nabízí se originální řešení. V poslední době trendová vyvýšená podlaha může vyřešit hodně vašich starostí. Není to sice ideální varianta uskladnění pro věci, které potřebujete denně, ale zkuste najít lepší možnost, kde uskladnit sezónní věci.

Jak na dveře, aby nezavazely

Každý, kdo se potýkal s dispozicemi malého bytu, se určitě dostal do situace, kdy klasické dveře prostě zavazely. Jejich otvírání překáží a ukrajuje ze vzácného prostoru. Naštěstí ale nejste odkázání jenom na jediný typ dveří.

Máte-li dostatečně tlustou stěnu (cca 150 cm), můžete vyzkoušet posuvné dveře. Tím nepříjemné otvírání odpadne. Počítejte ale s tím, že takové dveře vedle sebe potřebují místo a do jejich místnosti již nejde umístit další police. Pokud vám to nevyhovuje, můžou váš problém vyřešit posuvně kývné dveře, ty jsou kombinací obou dveří.

V každém případě můžete zvážit i textil, kterým dveře nahradíte, ale to už si svoji cenu vybere na vašem soukromí.

 

 

 

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu