Jak doma chytře využít koše z přírodních materiálů?

Mít dobře organizovaný domov neznamená, že se musíte vzdát stylu. Pryč jsou doby, kdy úložné prostory znamenaly řady stejných plastových košů. Tyto úložné boxy jsou skvělé k ukládání sezónních věcí, které nemusíme mít po ruce po celý rok, ale je lepší je schovat ve sklepě, garáži či skříni. Pokud jde o každodenní udržování pořádku, jsou v poslední době mnohem estetičtějším řešením různě velké koše z přírodních materiálů.

Špinavé prádlo trochu jinak

Oblíbené je používání těchto košů z juty, proutí či dalších materiálů v koupelně na špinavé prádlo. Kromě toho menší koš můžete stejným způsobem použít v dětském pokoji.

Mnoho dětí je večer příliš líných, aby špinavé prádlo odnesly do koupelny, a často ho nechají na podlaze v pokoji. Pokud mají u sebe v pokoji koš, tento problém odpadá. Podobně můžete koš umístit též do kuchyně na špinavé utěrky.

Hračky

I když mají vaši potomci vlastní pokojíčky, nikdy nezabráníte tomu, aby své hračky nenosili do obývacího pokoje. Mějte po ruce tento koš, do kterého můžete posbírat „neposedné hračky“, které utekly z pokojíčku do dalších místností.

Každý večer můžete tento koš použít také k tomu, abyste s dětmi uspořádali „lov na hračky“, které je třeba vrátit na správné místo. Je to jednoduchý nástroj, který pomůže vytvořit návyk na pořádek.

Oblek pro rostliny v květináčích

Dopřejte svým pokojovým rostlinám i interiéru změnu tím, že je „zasadíte“ do stylových košů. Koše samozřejmě nejsou vodotěsné, takže vlastní rostlinu budete muset mít stále v květináči nebo jiné nádobě, ale toto řešení je skvělým způsobem, jak rostliny inovativně zakomponovat do domácího interiéru.

Pomocník na schodišti

Pokud máte dvoupatrový dům, jistě znáte situaci, kdy odkládáte věci ke schodům s tím, že je při příští cestě vezmete s sebou nahoru nebo dolů. To se většinou nestane, a výsledkem tak bývá nevzhledná hromada věcí u schodů.

Zkuste proto ke schodišti postavit stylový koš s uchy, do kterého budete věci ukládat. Později stačí vzít s sebou tento koš, pokud ho zapomenete, stále jde o esteticky přijatelné řešení.

Koš s tiskovinami.
zdroj: freepik.com

Knihy z knihovny

Jste vy nebo vaše děti vášnivými čtenáři? V tom případě můžete koš z přírodních materiálů využít pro knihy, které si přinesete domů z knihovny. Vždycky tak budete vědět, které knihy z knihovny doma máte, a nestane se vám, že až bude čas je vrátit, nebudete moci některé z nich najít.

Boty na balkon či zahradu

Patříte k těm, kteří se při přechodu z domu na balkon či terasu přezouvají? Pak na nich pravděpodobně máte řadu pantoflů či další obuvi, která nejenže není příliš estetická, ale zároveň také zabírá místo.

Zkuste na tuto obuv použít úložný koš. Podobně to můžete zkusit i v případě bot na zahradu, zde si musíte jen dát pozor na to, abyste boty do koše neukládali příliš špinavé.

Osušky u bazénu

V případě, že máte u svého domu bazén, nabízí se využití velkých úložných košů na ručníky a osušky. Po vyprání a usušení várky plážových ručníků je složte a uložte do tohoto koše.

Několik tipů na závěr podle místností

V ložnici použijte koše na časopisy, knihy, kapesníky, náhradní polštář, podložku na jógu a další věci, které jsou nezbytné pro vaše pohodlí, ale často mohou vypadat jako nepořádek, když se jen povalují kolem. Jelikož k nim chcete mít snadný přístup, je nejlepší mít košík u nohou postele nebo zastrčený pod nočním stolkem.

I v obývacím pokoji se vždycky „válí“ nějaká ta drobnost. Velký koš je ideálním řešením pro uložení přehozů, her, knih, náhradních čajových svíček, zápalek a všech dalších předmětů, které zpříjemňují život, ale „kazí“ dojem.

Koše schovejte pod konzolový stolek, aby nepřekážely, ale v případě potřeby byly snadno dostupné. Tento nápad s úložnými koši je také rychlým způsobem, jak „uklidit“ místnost před příchodem nečekané návštěvy.

Zdroj: homestolove.com.au, artworkcrafts.com, kelleynan.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu