Jak na dlažební kameny? Poradíme vám!

Kameny můžete pokládat různými způsoby, například tradičním „štětováním“ či dláždění „na sucho“ do pískového podkladu. Pokud ale chcete opravdu trvanlivý, odolný a téměř dokonale rovný kamenný povrch, u kterého je navíc poměrně snadné vytvořit požadovaný spád pro odtékání vody, je pokládka na beton tou nejlepší volbou.


Betonový podklad

Dlažební kameny vhodné pro lepení na maltu na betonovém podkladu se obvykle prodávají v tloušťce od 2 do 4 centimetrů. Nedá se ovšem předpokládat, že by kameny měly přesně stejnou tloušťku. Proto se na betonovou plochu klade další vrstva čerstvého betonu, jejíž výška by měla být kolem 4 až 6 centimetrů. Do ní se kameny kladou. Je-li vrstva betonu dostatečně silná, vytvoří pevné spojení s podkladem. To je velmi důležité zejména proto, aby se pod kameny nedostávala žádná voda, která by v zimě zamrzala a způsobovala tak trhání či odlupování jednotlivých kamenů.

Hustota betonu

Různě vysoké dlažební kameny se při pokládce do čerstvého betonu lépe vyrovnávají do stejné výšky, důležité ale je trefit přesnou hustotu betonové směsi. Je-li beton příliš řídký, kameny se v něm budou „utápět“, při přílišné hustotě betonu je potřeba použít větší sílu, aby kameny „zapadly“, při tom se ovšem kámen poměrně často láme a praská. Kameny klaďte do malty namíchané v poměru 1 díl cementu ku 4 až 5 dílům nejjemnějšího štěrku. Na podklad pak naneste vždy jen tak velkou plochu malty, abyste ji stihli vydláždit dřív, než příliš vyschne. Po ruce vždy mějte také nádobu s vodou a houbu, abyste mohli okamžitě čistit kameny znečištěné maltou, později už to jde jen velmi obtížně.

Pokládka kamenů na beton je jednou z možností, jak docílit velmi odolné a pevné dlažby. Poradili jsme vám, jakým způsobem kameny nejlépe pokládat a jak je správně zapustit.

Teď už se jen těšíme, že díky našim tipům si zbudujete opravdu perfektní zahradní sezení!

 

 

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 9 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 35 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 35 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 9 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 35 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 35 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 35 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 9 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.