Jak navrhnout moderní fasádu budovy?

Trendy v oblasti vnějšího opláštění budov se v posledních letech výrazně mění, a to díky stále dokonalejším technickým řešením. K těm nejpokročilejším nyní patří hliníkové fasádní systémy, které se sice stále používají nejčastěji na opláštění komerčních a veřejných budov, ale v posledních letech se postupně prosazují i v oblasti objektů obytných. Není divu, když se jedná o koncept moderního a elegantního lehkého obvodového pláště, který je možné aplikovat i na budovy se složitým půdorysem.

Návrh moderní fasády musí být odpovědí na více požadavků než jen na estetiku!

V oblasti opláštění budov nebo lidově řečeno fasády dnes platí, že většina investorů požaduje řešení, které má skvělé tepelně izolační vlastnosti, ale i dokonale vypadá. Navíc rostou i nároky na udržitelnost a s tím se pojí snaha používat i při budování nebo rekonstrukcí staveb řadu přírodních materiálů nebo obnovitelných zdrojů. To vše se daří architektům i realizačním firmám plnit s hliníkovými fasádami.

Moderní hliníkové fasádní systémy se mohou chlubit ultra úzkými fasádními profily, do nichž se podařilo implementovat izolační materiály ve formě technicky vyspělých polyamidových prvků. Díky tomu může navrhovaná fasáda dosáhnout na součinitele prostupu tepla, který je předepsán pro pasivní domy. V zimním období tak ušetříte za vytápění, v letním pak vynaložíte méně finančních prostředků za klimatizaci.

Zároveň pak platí, že díky subtilním profilům, jež byly již výše zmíněny, je snadné dosáhnout optického propojení prostoru s vnějším světem. Nejenže tak využijete sluneční svit na maximum, ale celkově pozitivně ovlivníte náladu nájemců či návštěvníků daného prostoru. I tento faktor se pak přívětivě projeví na vašich fakturách za energie, protože bude potřeba méně umělého osvětlení než je tomu u jiných fasádních systémů.

Moderní fasáda by měla být z pohledu investora i synonymem dlouhé životnosti při minimální údržbě. I to splňují hliníkové fasádní systémy, které skvěle odolávají UV záření a rozdílným klimatickým podmínkám včetně silných nárazů větru.

V oblasti údržby pak prostě stačí fasádní systém skládající se z hliníkových profilů a skla umývat, případně u otevíratelných oken jednou ročně seřídit kování.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz
zavřít reklamu