Jak nemontovat chytré asistenty? Používejte správně svůj chytrý reproduktor Google Home nebo Nest Mini

Někteří z vás určitě po rozbalení nového chytrého reproduktoru Google Home nebo Nest Mini udělají ten zlozvyk, že jej ihned připevní na desku nebo na pult. Možná si ale budete říkat, proč byste si takový reproduktor vůbec pořizovali?

Zakoupíte si jej proto, aby navždy přehrával vámi zvolenou hudbu a zpříjemňoval tak atmosféru v dané místnosti. Dejte si ovšem pozor na chyby, které byste mohli při instalaci chytrého reproduktoru udělat.

Nepoužívejte připínáček

Ano, s pomocí připínáčku bude reproduktor lépe držet na svém místě, ale po čase vás toto řešení začne otravovat. Jakmile budete celý den jemně zavírat dveře s pocitem, že si svou hudbu nemůžete vychutnat naplno, okamžitě připínáček sundáte. Při přehrávání hudby začne Nest Mini po čase rachotit, což není vůbec ideální.

Vyhněte se hřebíku

S hřebíkem je stejný problém jako s připínáčkem. Po čase používání jednoduše začne reproduktor rachotit, což je při poslechu kvalitní hudby obrovským problémem. Jediný rozdíl je v tom, že hřebík udělá do stolu daleko větší díru, než připínáček. K upevnění reproduktoru je tedy vhodné použít jinou metodu instalace.

Na lepicí pásku rovnou zapomeňte

Lepicí pásku známe asi všichni a téměř nikdo nepochybuje o jejích vlastnostech. Uvažovali jste ovšem nad estetickým hlediskem? Páska sice připevní téměř cokoliv a bude držet jako přibitá, avšak na stole nebo na zdi bude vypadat odporně. Černá lepicí páska prostě není tím ideálním způsobem, jak připevnit váš nový chytrý reproduktor Google Home nebo Nest Mini.

Pokud se už odhodláte k pořízení chytrého reproduktoru, věnujte pozornost i jeho připevnění. Základem je vyhnout se výše zmíněných chybám, které nepochybně ovlivní jak zvuk, tak estetické pojetí z této vychytávky.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu