Jak pěstovat domácí rostliny či marihuanu?

Mnoho z nás si nedovede představit svůj pokoj či celý byt bez nějaké pokojové rostliny, která dodává vašemu bydlení šmrnc. Navíc pro vás produkují čerstvý kyslík, který je potřeba, když už nemůžete větrat, například kvůli tomu, že je venku zima. Ale abychom se z jejich krásy mohli těšit dlouhodobě, je třeba se o takové rostliny samozřejmě pořádně starat, aby nám hned neuschly.

Jak se o rostliny starat?

Je třeba rostliny rozdělit na vhodná stanoviště, kde budou mít vše, co ke svému životu potřebují. Některé vyžadují hodně sluníčka, některé chtějí polostín nebo úplný stín – je tedy potřeba se plně přizpůsobit jejich požadavkům a dát jim vše, co vyžadují.

Zalévat je také musíme každou jinak. Vláha je pro ně totiž velmi důležitá, ale záleží hlavně na velikosti dané rostliny a také na ročním období. Ale pozor – s vodou to nesmíte přehánět, to by mohlo vašim květinkám dokonce uškodit, v tom nejhorším případě by vám mohly začít hnít. Nejlépe je k zalévání vhodná odstátá voda, která má pokojovou teplotu.

Dopřejte jim nové ubytování

Na jaro je třeba rostliny přesadit a to také i v případě, že z květináče začínají vyrůstat kořeny a rostlinka potřebuje více místa pro svou existenci, takže je třeba ji přemístit do většího květináče, kde se bude cítit lépe a bude se moci rozvíjet dle její potřeby. Někdy stačí jen vyměnit substrát, záleží na stavu květiny.

V neposlední řadě je třeba rostlinám dodávat živiny v podobě hnojiva, které se dává do hlín nebo na listy. Hnojiva jsou k dostání různá:

  • rozpustná
  • tekutá
  • tablety
  • tyčinky
  • granulát

Pěstování marihuany

Často se také stává, že v zahrádkách můžeme vidět neobvyklou rostlinu, kterou je marihuana – její pěstování je u nás povoleno pouze do určitého množství, jelikož se jedná o lehkou drogu. Její účinky nejsou ale pouze psychotropní, ale dají se z ní vyrábět léčivé masti či pomáhá zmírňovat bolestné stavy při různých nevyléčitelných onemocnění.

Pokud chcete pěstovat marihuanu doma, je vcelku jedno, kdy dojde k jejímu výsevu. Nejnutnější ale je, aby měla rostlina 12 hodin dostatek světla a poté 12 hodin tmy. Skvělým místem, kde marihuanu pěstovat je skříň, kterou upravíme. Nejlépe je vystlat ji speciální fólií, kterou natřeme voděodolnou bílou barvou. Také musíte myslet na to, aby měla rostlinka konstantní teplotu bez žádných velkých výkyvů.

A jaké domácí rostlinky si pěstujete doma vy?

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu