Jak pověsit ručníky v koupelně, aby vypadaly vždy hezky?

Ručníky nejsou jen praktickou a nezbytnou součástí naší koupelny. Mohou být i působivým dekorativním doplňkem, který této místnosti dodá styl a eleganci. Stačí umět ručníky a osušky dobře pověsit. Existuje mnoho způsobů, od jednoduchého háčku na stěnu přes žebříkové vyhřívané věšáky až po stylové tyče a kruhy na ručníky, které se vyrábějí v různých tvarech a velikostech i z různých materiálů.

Elegantní závěsné kruhy

Kruh na zavěšení ručníků je dobrou volbou zejména do malé koupelny nebo na toaletu s umyvadlem, protože nezabere mnoho místa. Pokud máte dvojité umyvadlo a prostor to dovoluje, zavěste kroužek na ručníky na každou stranu.

Položte ručník na rovnou plochu lícní stranou dolů a vyrovnejte jej, abyste odstranili případné záhyby. Ručník přeložte svisle na třetiny, aby vypadal jako hubený obdélník. Vezměte přeložený ručník a provlékněte jej závěsným kruhem ozdobnou lícní stranou nahoru a stranou se švy dolů tak, aby polovina ručníku visela na přední straně a druhá polovina na zadní straně.

Kromě elegance je jednou z výhod závěsných kruhů též to, že z nich na rozdíl od háčků větší ručníky nesklouzávají. Nevýhodou naopak může být, že kvůli záhybům na nich mokré ručníky zůstávají déle vlhké.

Ručník na závěsném kruhu.
zdroj: unsplash.com

Praktické závěsné tyče

Závěsné tyče na ručníky a osušky mohou být tvořeny jednoduchou nebo dvojitou tyčí, mohou mít různou délku a někdy mají nahoře poličku pro uložení dalších ručníků. Výše uvedený způsob skládání a zavěšení můžete použít i na tyč na ručníky, ale existuje jiné řešení.

Položte ručník na rovný povrch lícní stranou dolů. Uhlaďte jej, abyste odstranili případné záhyby. Přeložte ručník podélně na třetiny, abyste získali dlouhý hubený obdélník. Poté ručník přeložte na polovinu a přehoďte jej přes tyč tak, aby asi třetina složeného ručníku visela na zadní straně tyče a zbytek, s viditelnou ozdobnou stranou, visel na přední straně.

Klasický háček na ručníky

Háček na ručníky je nejjednodušší možností, která zároveň zabírá nejméně místa. Kromě jednoduchých háčků jsou oblíbené i dvojháčky. Na první pohled se zdá, že na pověšení ručníku na háček nic není. Pokud vám ručník či osuška z háčku často padají, může to být způsobeno právě tím, že je nevěšíte zcela správně.

Položte ručník na rovný povrch ozdobnou lícní stranou nahoru. Vyhlaďte jej, abyste odstranili případné záhyby. Uchopte ručník ve středu horní dlouhé strany ručníku a v tomto místě ho pověste na háček. Zavěšený ručník urovnejte a jemně stáhněte jeho konce dolů, aby se vytvořily symetrické záhyby.

Efekt zdvojení

Pro formálnější vzhled nebo v koupelně pro hosty můžete zvolit „zdvojení“ ručníků, které působí elegantněji. Buď navrstvěte ručník na osušku, nebo žínku na ručník, abyste dosáhli vrstveného efektu. Pro ucelený a elegantní vzhled použijte především sadu ručníků stejných barev, zakázané ale není ani kontrastní kombinování různých barev.

Zdroj: homestratosphere.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu