Jak se rychle a účinně zbavit vodního kamene v celé domácnosti?

Mnoho lidí v České republice má tvrdou vodu. Ovšem s tímto problémem nic neuděláte, protože jiná voda zkrátka v našich končinách není. Přitom stačí provést pár jednoduchých činností, s jejichž pomocí se snadno zbavíte vodního kamene na všech spotřebičích. Pokud vodní kámen štve i vás, tak se pojďme společně podívat, jak jej vcelku jednoduše odstranit.

Jak vyčistit myčku na nádobí?

Myčka na nádobí je jedním z těch spotřebičů, který je bez vody prakticky na nic. Tím, že je uvnitř velké množství tekutiny se na roštech a kolem trysek vytváří obrovské množství vodního kamene, což je samozřejmě nežádoucí. Proč si tedy nevyrobit vlastní čisticí prostředek? Ideální je nalít bílý ocet do misky, kterou následně vložíte do horních pater myčky. Spustíte cyklus bez čisticího prostředku a po jeho dokončení uvidíte, že po vodním kameni nebude ani vida.

Jak vyčistit pračku na prádlo?

Na vyčištění pračky od vodního kamene existuje celá řada produktů, které ovšem nepatří k těm nejlevnějším. Můžete však využít obdobnou techniku jako u myčky na nádobí, a to bílý ocet. Do šuplíku na prací prostředek nalijte velký hrníček a spusťte cyklus horkého praní. Pokud výrobce vaší pračky nedoporučuje použití octa, pak se zkuste poohlédnout po čisticích tabletách, které jsou k dostání v každé drogerii.

Jak odstranit vodní kámen ze sprchové hlavice?

Vodní kámen se bohužel neusazuje pouze uvnitř spotřebičů, ale také na sprchové hlavici. Jejího vyčištění se ovšem nemusíte bát, neboť na ní vyzrajete dosti mazaným trikem. Do prázdného plastového sáčku nalijte bílý ocet smíchaný s vodou tak, aby byl do poloviny plný. Ponořte do kapaliny sprchovou hlavici, zajistěte ji provázkem a nechte 30 minut louhovat.

Pokud chcete bojovat s vodním kamenem, pak je bílý ocet tím nejúčinnějším bojovníkem. Kde nezabere, zkuste použít speciální čisticí tablety, které seženete v každé drogerii.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu