Jak snadno přežít zimu a pošmourno? Zachumlejte se pod peřinu a nevylézejte

Recept na to, jak přežít zimu a pošmourno je velice jednoduchý. Prostě zůstaňte v pohodlí svého domova zachumlaní pod teplou dekou. Obklopte se polštáři, pusťte si hezký film nebo seriál, vezměte do ruky knížku a užívejte si tepla vašeho domova. Lehkou inspiraci v této oblasti bychom mohli hledat u Dánů, kteří jsou takříkajíc mistři v užívání si života. Nejinak je tomu za špatného počasí.

Vytvořte si koutek pohodlí

K tomu, abyste se ve své domácnosti cítili dobře, si potřebujete vytvořit jedinečné místo, kde budete lenošit a kde si budete užívat života. Obklopíte se zde příjemnými věcmi, vypnete od každodenních starostí, takže si zároveň i odpočinete. Sami Dánové takový prostor nazývají hyggekrog. Ten potřebuje každý dům, a proto byste si nad tímto tématem měli zamyslet i vy. Konkrétně se jedná o místo, kde se zabalíte do deky s knížkou a budete pít čaj.

Zaměřte se na atmosféru

Podstatou hyggekrog je vaše pohodlí, kterého v nepěkném prostředí určitě nedosáhnete. Nejprve si kolem sebe ukliďte, odstraňte zbytečnosti včetně zaprášených sošek a suvenýrů. Žádnou výstavní hodnotu nemají, neboť si s nimi pouze připomínáte události z minulosti, na které určitě máte dost jiných vzpomínek. Měli byste jednoduše odklidit všechno, co ruší vaši pozornost a co váš dráždí.

Nezapomeňte na drobnosti

Při pošmourném počasí je venku samozřejmě tma, a to není pro vaši dobou náladu úplně ideální. Je proto potřeba si ve vašem relaxačním koutku zachovat dostatek světla. I to je jedna ze zásad hygge interiéru. Nezbývá tedy nic jiného než zatopit v krbu, zapálit svíčky a lucerničky nebo zažehnout krásnou lampičku v hyggekrog. Obklopte se tedy teplým světlem, díky čemuž budete v pohodě.

I když venku panuje pošmourné počasí, doma si můžete udělat příjemnou atmosféru, ve které se budete cítit příjemně v teplíčku. Dejte tedy sbohem zimě a zařiďte si svůj vlastní hyggekrog.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu