Jak zútulnit obývací pokoj v pěti krocích

Máte pocit, že váš obývací pokoj postrádá hřejivou atmosféru? Poradíme vám, jak místnost snadno a rychle zútulnit. Inspirujte se našimi tipy a garantujeme vám, že se váš obývací pokoj stane oblíbeným místem pro relax, setkávání a rodinné oslavy.

Obývací stěna jako dominanta pokoje

Naproti sedací soupravě se standardně umísťuje obývací stěna. Tu můžete pojmout nejrůznějším způsobem, vždy ale dbejte na to, aby plnila svůj účel a zároveň se na ni hezky dívalo. Přednost dejte jednoduché sestavě skříněk a polic, která působí vzdušně a nadčasově, takže ji ani po mnoha letech nebudete chtít vyměnit.

Pohrajte si také s barevností – do menší místnosti se hodí obývací stěny ve světlém provedení, zatímco v rozlehlém pokoji se bude vyjímat tmavý dekor. Širokou nabídku obývacích stěn najdete na Heurece, kde si zboží jednoduše seřadíte podle oblíbenosti nebo ceny, což vám usnadní finální výběr.

Vsaďte na dřevo

O hřejivou atmosféru se postará nábytek ze dřeva, který vynikne zejména v kombinaci se zemitými odstíny barev a přírodními dekoracemi z vlny, juty nebo ze lnu. Nebojte se proto do obývacího pokoje umístit dřevěný konferenční stolek a retro komodu nebo třeba knihovnu z masivu. Výsledkem bude nadčasový design, který se vám jen tak neokouká.

Nechte místnost ožít květinami

Pořiďte si pokojovky různých tvarů a velikostí, které spolehlivě oživí interiér a svou svěží zelenou barvou navodí pocit klidu a pohody. Květináč s rostlinou můžete postavit na parapet, nástěnnou polici nebo třeba do rohu místnosti – vždy se ale řiďte tím, kolik slunečního světla daná rostlina potřebuje. V letních měsících pak pokojovky doplňte čerstvými květinami, které vložíte do vázy.

Zapalte si v (bio)krbu

Nic nevykouzlí rodinnou atmosféru lépe než krb, ve kterém plápolá oheň. Nejedná se přitom o výsadu pouze rodinných domů. Krb – alespoň ten na biolíh – si můžete pořídit i do panelákového bytu nebo do domku bez komína. Sice vás nezahřeje, zato hoří skutečným plamenem, takže o romantiku je postaráno.

S osvětlením nešetřete

Správně zvolené osvětlení dokáže interiér pozvednout na zcela jinou úroveň. Zapomeňte ale na jedno centrální světlo u stropu. Přednost dejte několika zdrojům světla rozestavěným po celém obývacím pokoji, jejichž kombinací lze docílit ideálního osvětlení kdykoliv během dne. Kromě stropního lustru vám přijde vhod stojací lampa, stolní lampičky, bodová světla nebo romantické svíčky.

Ve vašem obývacím pokoji by němeli chybět ani designové hodiny. Vyberte si hodiny na stenu i na Heureka.sk 

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu