Jaké jsou nejčastější chyby, které můžete udělat při zařizování obývacího pokoje. Lze je však snadno napravit

Při zařizování interiéru se můžete dopustit mnoha chyb, na které přijdete třeba až po čase. Mnoho z nich se týká právě obývacího pokoje, který slouží jako místnost pro relaxaci, zábavu i setkávání s rodinou a přáteli. Podívejte se na nejčastější chyby, kterých jste se mohli při zařizování obývacího pokoje dopustit i vy.

Zády ke dveřím?

Myslete při zařizování obývacího pokoje na to, že sedací souprava by nikdy neměla být postavena tak, abyste seděli zády ke dveřím. To přináší velmi nepříjemné pocity a vy se budete muset stále ohlížet, co se za vámi děje. V obývacím pokoji se totiž musíte cítit pohodlně a bezpečně, a to sezení zády ke dveřím nepřináší.

Malá sedací souprava

Častý problém bývá také s velikostí sedací soupravy a celkově s dobře zvoleným sedacím prostorem. I když se vám více líbí pohovky, myslete na to, kolik osob k vám běžně chodí na návštěvu, abyste velikost dobře odhadli. Máte-li velkou rodinu, vsaďte raději na větší sedací soupravy doplněné o křesla. Problém může být také s optickou velikostí sedací soupravy, která v malém interiéru může působit jako příliš velká, i když na první pohled vám v obchodě přišla tak akorát.

zdroj: maxpixel.com

Odkládací prostor

V obývacím pokoji je klíčový také odkládací prostor, na který můžete položit dekorace, ale i servírovat kávu či svačinu. Máte v obývacím pokoji jen jeden konferenční stolek? To může být bohužel málo. Dnes si navíc můžete vybírat z opravdu pestré nabídky velkých, středních i malých konferenčních stolků v nejrůznějších designech.

Správně položený koberec

V obývacím pokoji často nechybí kusové koberce. Důležité je, aby byl koberec položený správným směrem, díky čemuž můžete dosáhnout optického zvětšení či naopak zúžení místnosti. Záleží mnohdy také na barvě, vzoru a velikosti koberce. Obecně však platí, že delší strana koberce by měla být rovnoběžná s delší stranou sezení.

Světelná atmosféra

Podcenit byste neměli ani světelný komfort v obývacím pokoji. Ten je potřeba upravovat podle nálady, ročního období i denní doby. Dopřejte si proto v obývacím pokoji více typů světel, různých lamp a lampiček.

zdroj: pixabay.com

Povalující se kabely

Problémem mohou být také povalující se kabely v interiéru, zvláště v obývacím pokoji. Narušují totiž celou atmosféru pohody, klidu a relaxace. Snažte se je proto zakrýt, dokud to jde. Zásuvky lze montovat do podlahy či je schovat do lišty.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu