Jaký nábytek si pořídit do obývacího pokoje, aby byl designově pěkný a zároveň pohodlný?

Současná situace nás nutí uvědomit si, jak se žije v naší vlastní domácnosti? Možná si budete říkat, že je to hloupá otázka. Dříve jsme v obýváku trávili jednu, maximálně dvě hodiny denně, avšak v nynější situaci tráví někteří lidé na gauči nebo v křesle prakticky celý den. Pijete zde ranní kávu, odpovídáte na pracovní emaily, a samozřejmě na pohovce relaxujete u televize nebo oblíbené knížky. Opravdu jste ale ve svém obýváku spokojení?

Mimo pohovky si kupte i křesla

Jestliže chcete zásadním způsobem překopat vzhled a rozložení nábytku ve vašem obýváku, rozhodně byste neměli vynechat ani pohovku a křesla. Gauč je centrem této místnosti, ale mimo něj by se v obývacím pokoji měl nacházet ještě další nábytek, na který je možné si sednout. Popřemýšlejte tedy jak o klasických křeslech, tak malých stoličkách. Díky malým rozměrům nebudou v obýváku zabírat mnoho místa, ale stále vám poskytnou dostatek pohodlí k sezení.

Kam si odložit hrníček s kávou?

Konferenční stolek by se měl nacházet v každém obývacím pokoji. Přeci jenom je fajn mít prostor, na který si můžete odložit nejenom hrníček s kávou, ale také ovladač od televize nebo notebook. Stolek by měl samozřejmě ladit s ostatním nábytkem v místnosti, neměl by tedy působit jako pěst na oko. Konkrétní design už je na vás, ale vybírat můžete jak z čalouněných stolků, tak i ze stolků se zásuvkami nebo nízkými poličkami.

Mezi přáteli by mělo být jasno

Toto rčení platí nejenom v oblasti rozhovorů, ale také v obývacím pokoji. Určitě nechcete se svou návštěvou sedět na pohodlném gauči potmě. Řešením jsou velice elegantní světla a lampy, které se hodí prakticky do každého obývacího pokoje. Dobré osvětlení je totiž základem pro příjemnou atmosféru. Naštěstí máte k dispozici řadu možností od velkých lamp, přes lustry, až po malé stolní lampičky.

Pokud se vám nelíbí současná dispozice vašeho obývacího pokoje, využijte nabídnutého času a odhodlejte se k rekonstrukci. Nejenom, že se v této místnosti budete cítit lépe, ale navíc podpoříte i domácí dodavatele.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu