Jana (32): Při jarním úklidu jsem udělala pár malých změn v kuchyni. Hned se mi lépe vaří

Při jarním úklidu jsem se vrhla na mytí oken, ale také na důkladný úklid kuchyně i všech skříněk kolem. Stačilo přitom udělat pár malých změn a moje kuchyňská linka i skříňky s nádobím jsou o poznání v lepším stavu. Jaké změny jsem v kuchyni provedla?

Nejdříve jsem vyndala všechno nádobí

Pro pečlivé vyčištění každého koutu v kuchyni jsem musela nejdříve vyndat veškeré nádobí i hrnce a suroviny. Všechny skříňky jsem důkladně umyla, nejen dno polic, ale také bočnice, na kterých se může držet prach nebo bakterie.

Do rohů skříní jsem dala malé sáčky na pohlcování vzduchu, abych zachránila potraviny i nádobí od možných plísní. Dna polic, zásuvek a skříněk jsem potáhla korkovou deskou, vypadá to teď mnohem lépe a čistěji. Existují i potahy do zásuvek z lina, gumy nebo plastu, korek mi ale přišel jako přírodnější varianta.

Našla jsem místo pro čisticí prostředky

Přímo pod dřezem je asi nejvhodnější místo pro kuchyňské příslušenství a čisticí prostředky. Koupila jsem proto větší sklenice s těsnícím víkem – a do nich dala tablety do myčky. Hned vypadá celá police lépe. Srovnala jsem zásobu houbiček na mytí nádobí, čisticí prostředky i hadry pro otírání povrchu.

Při úklidu jsem nezapomněla také vytřídit nádobí, které už nepoužívám. Bez smilování jsem vyhodila starou pánev, kterou jsem na varnou desku nevytáhla několik let. Stejně tak se za roky hospodaření v domácnosti nashromáždí mnoho malých misek nebo krabiček, které rozhodně k životu v takovém množství nepotřebuji. Všechny jsem je vyhodila nebo použila pro klíčení jarních sazenic na zahradu.

Důkladné čištění domácích spotřebičů

Jako jednu z posledních věcí, kterou jsem při jarním úklidu kuchyně udělala, bylo pečlivé vyčištění všech domácích spotřebičů, které v kuchyni používám. Vydrhla jsem troubu a zbavila ji veškeré nečistoty a mastnoty. Stejně důkladně jsem umyla také kávovar i kontaktní gril spolu s toustovačem.

Když vidím, jak je kuchyň zase krásně čistá až do úplného detailu a posledního příboru, hned se mi v naší domácnosti lépe dýchá. Vaření teď bude jedna radost.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu