Jednoduché a finančně nenáročné tipy, jak vaši koupelnu přeměnit v malé lázně

Také patříte k těm, kteří mají slabost pro lázně a wellness centra? Po jejich návštěvě se cítíme uvolněně a odpočatě. Umožňují nám na chvilku zapomenout na stres spojený s každodenním životem. Možná si myslíte, že atmosféra lázní je jedinečná a napodobit ji není možné. Nemáte tak úplně pravdu, svou malou oázu si můžete vytvořit i u vás v koupelně. Nebojte se, nemusíte se kvůli tomu pouštět do rozsáhlé přestavby, často stačí pozměnit jen několik drobností.

Vezměte si na pomoc přírodu

Myslíte si, že mít v koupelně rostliny je zbytečnost? Není. Začlenění rostlin je jedním z nejjednodušších triků, jak si v koupelně vytvořit pocit lázní. Umístěte pokojové rostliny v květináčích na podlahu, poličky i další povrchy v koupelně nebo zkuste zavěsit rostlinu v květináči ke stropu.

Nezapomeňte vybrat rostliny, kterým se bude dařit ve vlhkém prostředí koupelny a při světle, které prostor poskytuje. Pokud se domníváte, že živé rostliny nejsou ve vaší koupelně možné, postavte na poličku nebo kamkoli jinam vázu s čerstvými květinami nebo místnost ozdobte alespoň umělými rostlinami či květinami.

Minimalizujte věci na viditelných i neviditelných místech

Přeplněné plochy a poličky či k prasknutí „nacpané“ koupelnové skříňky k relaxaci příliš nepřispívají. Chcete-li svůj prostor zefektivnit, začněte tím, že se zbavíte všech výrobků, kterým za poslední rok vypršela lhůta použitelnosti nebo které vůbec nepoužíváte.

Následně umístěte většinu předmětů do skříněk, zásuvek nebo košů. Na viditelných plochách, jako jsou poličky, umyvadlo či vana ponechte jen několik základních věcí, které používáte každý den, vše ostatní úhledně ukliďte.

Kouzlete s ručníky

Nadýchané a měkké ručníky jsou dalším klíčem k dosažení lázeňské atmosféry. Vybírejte si ručníky a osušky ze savého materiálu, jako je bavlna nebo bambus. Důležité je také to, jakým způsobem je do koupelny umístíte. Všichni máme v paměti hromady úhledně složených nebo rozmanitě srolovaných ručníků v lázních. Užitečný je též vyhřívaný držák či stojan, abyste se mohli zabalit do teplého ručníku pokaždé, když vyjdete ze sprchy.

Investujete do nové sprchové hlavice

Výměna vaší „základní“ sprchové hlavice za luxusnější model je snadná a nepříliš finančně náročná změna, která ale může pomoci učinit z vaší každodenní sprchy mnohem příjemnější zážitek. Hledejte výrobky, které vyhovují vašim potřebám a preferencím, k nejoblíbenějším patří zejména dešťové a masážní sprchové hlavice.

Využijte barvy navozující pocit klidu a relaxace

Pro vytvoření klidného prostředí zvolte jemné a tlumené barvy. Při výběru barev ve vaší koupelně se vyhněte vysoce kontrastním dvojicím, jako je černá a bílá nebo modrá a oranžová, které jsou spíše energizující než uklidňující. Spojení neutrálních barev s barvami inspirovanými přírodou, jako zelenkavá nebo modrá, vytvoří klidnou paletu, která by se hodila i do luxusních lázní.

Vylepšete své toaletní potřeby

Umocněte lázeňský vzhled dalšími detaily, jako jsou estetické koupelnové produkty. Pokud se vaše oblíbené produkty neprodávají v „obalech hodných lázní“, zvažte přelití mýdla, šamponu či kondicionéru do speciálních lahviček a dávkovačů. Nádoby z čirého skla se skvěle hodí nejen na umístění přírodních dekorací, ale také na uložení drobných předmětů.

Domácí lázně v koupelně.
zdroj: unsplash.com

Nepodceňte dostatek úložných prostor

Usnadněte si udržování čistého a nepřeplněného vzhledu tím, že do koupelny „zařadíte“ dostatečné množství úložných prostor. Kromě skříněk a zásuvek zakomponujte do koupelny koše, namontujte háčky nebo police a využijte je pro získání více úložného prostoru i lepší organizaci. Podobné předměty ukládejte společně a k rozdělení do kategorií používejte menší nádoby.

Zútulněte podlahu

Vytvořte luxusní prostor tím, že podlahu v koupelně pokryjete měkkými koberečky. Nejenže dodají koupelně charakter a další prvek útulnosti, ale také vás ušetří toho, abyste ze sprchy či vany museli vstoupit na studenou dlažbu. Chcete-li zabránit vzniku plísní nebo bakterií v prostoru u vany nebo sprchy, vyberte si rohožku z rychleschnoucího materiálu.

Rozjasněte koupelnu pomocí reflexních povrchů

Vytvořte světlý a vzdušný vzhled tím, že koupelnu vybavíte spoustou reflexních povrchů. Velká zrcadla, chromovaná svítidla a leštěné dlaždice dodají místnosti pocit lehkosti a jasu, což vám může zlepšit náladu. Chcete-li temnou koupelnu ještě více rozjasnit, nainstalujte další svítidla nebo zvolte jasnější žárovky.

Nezapomeňte na vůně

Některé vůně nás mohou okamžitě přenést do klidného duševního prostoru. Zařaďte do koupelny aromaterapii s uklidňujícími vůněmi, jako je levandule nebo rozmarýn. Difuzéry esenciálních olejů a vonné svíčky, pleťové vody i mýdla představují jednoduché způsoby, jak navodit voňavou atmosféru.

Umístěte do koupelny útulné sedátko

Pokud vaše koupelna nabízí nějaké další čtvereční metry, může umístění židle či křesílka vytvořit v místnosti pocit ještě větší útulnosti a příjemnosti. Jen věnujte dostatečnou pozornost čalounění, mělo by vydržet trochu tepla a vlhkosti.

Zdroj: thespruce.com, bhg.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu