Jste nespokojení se svou malou kuchyní? Rozšiřte prostor pomocí jednoduchý tipů

Při projektování nové domácnosti můžete kuchyň umístit do jedné z největších místnosti v bytě nebo domě, takže v ní bude dostatek prostoru. V již stávajících prostorech je ovšem velice obtížné kuchyň zvětšovat. Proto jsme si pro vás připravili několik zajímavých návrhářských tipů, pomocí nichž můžete prostor k vaření zvětšit.

Využijte konstrukční a stavební prvky místnosti

Místo toho, abyste se při zařizování kuchyně snažili skrýt například ocelové nosníky, čímž bezpochyby zmenšíte dostupný prostor, snažte se je naopak začlenit do zařízení kuchyně. Pokud středem místnosti prochází nevzhledný ocelový nosník, pak se jej nelekejte. Jeho natřením na černo, a tím pádem i sladění s černými okenními rámy bude působit celá místnost velice vkusně. V kombinaci s bílým nábytkem bude vaše kuchyň vypadat naprosto skvěle.

Buďte odvážní při malování zdí

Že se růžová do kuchyně nehodí? Už dávno to není barva dívčích pokojíčků v princeznovském motivu, protože dnes můžete tuto barvu použít i jinde ve vaší domácnosti. Pokud zvolíte vhodnou kombinaci s nábytkem a malými bílými dlaždičkami, pak bude celá místnost působit velice vkusně. Zakoupením tmavých skříněk a spotřebičů doladíte svou kuchyň k naprosté dokonalosti.

null

null

Neskrývejte velké úložné prostory, ale naopak je otevřete

Některé hospodyňky nerady ukazují zázemí svých skříní s nádobím nebo balenými potravinami. Není k tomu ovšem žádný důvod, protože otevřené přihrádky a poličky působí o mnoho lépe. Navíc opticky vaši kuchyň zvětšují. Veškeré nádobí, kuchařské knihy nebo suroviny budete mít ihned k dispozici. Už se nebudete muset obtěžovat otevíráním skříněk špinavýma rukama, protože v otevřených skříňkách máte vše po ruce.

null

null

Pokud se musíte pohybovat a vařit v malé kuchyni, nemusíte si zoufat. Vzpomeňte si na naše rady při rekonstrukci nebo zařizování nové domácnosti, protože za pomoci nich bude vaše kuchyň alespoň o pár desítek centimetrů větší.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu