Kateřina (26): 4 vychytávky, které zjednodušují mou práci v kuchyni

Při úklidu nebo vaření se vždy snažím, aby má práce byla pečlivá, a tím i naše domácnost co nejlepší – stejně tak ale úklidem nebo vařením nechci trávit veškerý svůj volný čas. Proto jsem se rozhodla, že si práci zjednoduším několika vychytávkami, které mi práci usnadní.

Základem jsou kvalitní spotřebiče

Ještě, než vám představím své triky pro jednodušší práci v kuchyni, chci podotknout jednu důležitou věc. Pro přípravu pokrmů si totiž nemohu vynachválit několik kuchyňských spotřebičů, bez kterých bych trávila u plotny hodiny.

Mezi tyto spotřebiče patří určitě horkovzdušná fritéza. Ta snadno, a navíc zdravě připraví večeři ve dnech, kdy nestíhám vařit. Je to velmi snadný způsob, jak připravit plnohodnotnou večeři pro sebe, manžela i našeho malého syna.

Držák na fólie a další pomůcky

Trik, který mi jednoznačně zjednodušil přípravu pokrmů i svačin. Na vnitřní stranu dvířek od potravinové skříně jsem přivrtala tři držáky. Na ty jsem zavěsila roli potravinové fólie, alobalovou roli a papírové kuchyňské utěrky. Na první pohled nekazí čistý design mé kuchyně, přitom jsou mými pomocníky při každodenní přípravě svačin na druhý den.

Moje police s nádobím jsou teď mnohem přehlednější

Další vychytávku, kterou jsem aplikovala do své kuchyně, jsou malé poličky do skříněk s nádobím. Předtím jsem měla neprakticky naskládané hluboké, mělké i menší talíře na sobě, díky rozdělovači teď mám v talířích mnohem větší přehled. Stejný princip jsem aplikovala i ve skříni s hrnky a skleničkami. Ty nyní nemusí být chaoticky poskládané do sebe a vše vypadá mnohem lépe a organizovaně.

Kávový koutek je velkým hitem

Při hledání inspirace na internetu jsem našla velký moderní hit všech kuchyní. Je to kávový koutek na kraji kuchyňské linky. U kávovaru teď mám poličku na dózy s cukrem, kávou a mlékem i na nejčastěji používané hrnky a šálky. Nyní mám vše pro pohodovou odpolední kávu stále při ruce.

Doufám, že vám moje vychytávky pomohou k lepší organizaci kuchyně a snazší i rychlejší vaření a přípravu svačin pro sebe i děti.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu