Každý detail v této nemovitosti má svůj příběh. Fascinující příběh domu

Krásný příběh jednoho domu začíná v roce 1954. Postavil ho mlékař, který v zimě na saních dodával mléko po okolí. V roce 2017 dům koupili noví majitelé a opravili ho. „Připomněl mi dům mé babičky, vonělo to tam stejně.“ říká jeden z majitelů. V horské oblasti je těžké najít původní historický domek, který nebyl přestavěn na penzion nebo zbourán kvůli přípravě sjezdovky.

Hledali, až našli

Kristýna a Frederik vlastní tři místní maloobchodní prodejny a obchod s čokoládou. Ideální bydlení hledali dlouho, ale nakonec úspěšně. „Dům má krásnou historii, dýchne na vás zimní horská atmosféra z doby, kdy jezdily povozy tažené koňmi a lidé si byli mnohem bližší. Všechno má svůj příběh, je zde spousta osobních věcí z minulosti.“ Dnes má dům dvě ložnice, dvě koupelny a velmi originální interiérový design.

Vybavení ve stylu

Kristýna miluje umělecká díla a interiér domu to jen potvrzuje. Doplňky jsou zdánlivě nesourodé, ale ve výsledku vytvářejí dokonalé umělecké dílo. I ony vyprávějí svůj vlastní příběh, každá věc je jedinečná. Kristýna a Frederik vybavili dům ve vintage stylu a dle architektonické ikony Le Corbusiera.

Domov je plátnem pro zobrazení

Při přestavbě a zařizování domu je vidět, že noví majitelé pečlivě vybírali výrazné a jedinečné kousky. Obývacímu pokoji vévodí pohovka z 50. let, která je vyrobená ze sametu a má barvu dijonské hořčice. Zeď je plně pokryta výraznými i jemnějšími uměleckými kousky a působí jako aranžmá v galerii. Polštáře, židle a komody jsou stylizovány do vintage stylu a krásně se doplňují s moderními prvky.

Pracovna a kabinet zároveň

„Většinu času oba trávíme tady, v zadní části domu.“ říká Kristýna. Zeď zde zmodernizovali a přidali okna, aby v místnosti bylo hodně denního světla. Trochu problém je, že právě tato místnost je z celého domu ta nejchladnější. Manželé původně zvažovali přidání kamen na dřevo, ale nakonec zůstali u elektrického přitápění.

Originální a jedinečné

Nejen pracovna je vybavena policemi. Najdete zde beletrii, knihy o umění a o architektuře. Regály nechali manželé vyrobit na míru, aby se do nich vešlo nadměrné množství knih a zajímavých uměleckých objektů. „Úplně jsem kopíroval Ricka Owense, miluji vzhled některých regálových systémů, které navrhl, a náš dodavatel se přesně tím řídil!“

Je krásné mít domov, který vypráví příběhy. A navíc je sám dílem moderního umění!

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu