Kde doma schovat vánoční dárky, aby je děti nenašly? Pár chytrých nápadů se vám určitě bude hodit

Vánoce se blíží a dárky pro děti se hromadí. Kam je ale ukrýt, aby je zvídaví potomci nenašli? Záleží na věku i osobnosti dítěte a vy někdy musíte vyvinout mimořádné úsilí k úschově dárků. Jsou děti, které prolezou místa možná i nemožná, aby dárky našly. Zkusíme vám poradit místa, která jste možná ještě nevyzkoušeli a kde by dárky mohly v utajení vydržet až do Štědrého dne.

Zásuvka na spodní prádlo

Pokud máte dost prostoru v místě, kam si dáváte spodní prádlo, je to dobrá skrýš. Jen málo dětí se bude chtít přehrabovat mámy nebo táty spodními kousky oblečení. Pro menší dárky je to skrýš dobrá. Jen si musíte pamatovat, že jsou dárky právě tam!

Koš na prádlo

Koš na zašpiněné prádlo je možná ještě lepší nápad. Aby se děti hrabaly mezi dokonce zašpiněným spodním prádlem a jinými kusy oblečení, no fuj! Obvykle děti nechodí koukat ani do koše s prádlem na žehlení nebo do skříněk s čistícími prostředky.

Garáž

Máte-li garáž či nějaké sklepní místnosti, taky dobře. Dárky, klidně už zabalené, můžete vložit do kartonových krabic například od nové televize či mikrovlnky, a dát je na nějakou polici nebo mezi haraburdí a další neoznačené krabice. Děti jsou zvyklé, že tenhle nepořádek tam prostě je a obvykle si o něm nic nemyslí.

Kancelář

Máte-li kancelář mimo domov, ale někdy to může fungovat i když pracujete doma, je to báječný úkryt. Skrývat věci v domě je určitě obtížnější. Jen dejte pozor, pokud máte kancelář sdílenou, abyste ji úplně nezavalili krabicemi. V domácí kanceláři je lepší schovat malé dárky, do šuplíků plných faktur a do skříní zavalených šanony se děti také příliš nehrnou.

Kufr auta

Uložit věci do kufru od auta se vyplatí hlavně u dětí menších. Ty větší už vám často pomáhají s nákupem a nová krabice, která se neodnáší do domu, by je jistě nenechala v klidu. A navíc, při nákupech před svátky budete prostor v autě potřebovat na úplně jiné věci. Zato letní kufry se mohou vyplatit. Obvykle je skladujeme na nějakém hůře přístupném místě, a až do doby dovolených si na ně většinou nikdy ani nevzpomene. A pokud jsou opatřeny zámkem? Lepší úschovnu asi nenajdete.

Nesprávně označená místa

Ať už skladujete vánoční ozdoby, velikonoční nebo halloweenské dekorace kdekoli, pokud vezmete krabici či zásuvku, kterou nadepíšete „Velikonoce“, možná dítě vůbec nenapadne, že by se tam mohlo ukrývat něco jiného. Stejně tak krabice nadepsaná „Faktury 2012“ a podobně. Ty pak mohou zůstat i v běžných úložných prostorách.

Samozřejmě, máte-li tu možnost, nejlepší je dárky nechat u příbuzných nebo sousedů. Hlavně velké dárky jsou v největším bezpečí u souseda v garáži!

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu