Když dekorace hrají prim aneb penthouse plný barev

U tohoto bytu o rozloze neuvěřitelných 300 metrů čtverečních, který se nachází v Barceloně, byla dokončena kompletní rekonstrukce, jejímž cílem bylo vytvořit veselé a hravé bydlení, kde se bude každý cítit jako doma. O tento efekt se postaralo použití teplých barev, ale také přírodních materiálů. Podívejte se s námi, jak tento penthouse nyní vypadá.

Penthouse má i velkou terasu s bazénem

Součástí rekonstrukce tohoto prostorného penthousu byla kompletní přestavba jednoho z pater, kdy byla vytvořena nová koupelna pro děti. Díky této úpravě byla funkčnost prostoru výrazně zlepšena, navíc došlo k vytvoření větších a otevřenějších prostor. Vizuální předěl byl vytvořen také mezi interiérem a venkovní terasou, zahradou a bazénem.

foto: The Room Studio

Kombinace přírodních materiálů a barev byla dobrou volbou

K vytvoření příjemné palety barev byly použity zejména zelená, okrová, ale i žlutá barva – a to vše ve spojení s dubovým dřevem a textiliemi. Mimo to zde bylo začleněno také několik designových doplňků, které jsou zde kombinovány se vkusným osvětlením, nábytkem, uměleckými díly, ale i různými dekoracemi. Výsledkem bylo vytvoření prostoru, který působí přirozeně, vyváženě, ale i moderně. V celém interiéru se nachází spousta dřeva – nábytek byl vyroben plně nebo částečně z tohoto přírodního materiálu. Venku se nachází terasa s dřevěnou podlahou, a to včetně střechy u verandy. Konečným výsledkem celé rekonstrukce je autentická a klidná oáza uprostřed Barcelony.

Čtěte také: Masožravé rostliny jako netradiční oživení vašeho interiéru

Penthouse a kuchyň v duchu minimalismu

Kuchyň se nese v duchu minimalismu. Bílá výmalba ladí s bílými kuchyňskými skříňkami, kde jako kontrast slouží zejména kov – a to hned na několika místech. S kovem či šedými prvky se setkáme v podobě úchytek na kuchyňském nábytku, ale také u pracovní desky nebo místa na stěně mezi kuchyňskými skříňkami. Nechybí zde ani indukční varná deska s vestavěnou digestoří zapadající do designu celé kuchyně. Kuchyňský ostrůvek je doplněn o barové židle v dřevěném dekoru.

foto: The Room Studio

Barvy jsou všude, kam se podíváte

Terasa je místem, kde je radost trávit svůj volný čas. Pohodlné pohovky a křesílka, spousta barevných textilií v podobě přehozů a polštářků, ale také příjemný stín dělají toto místo jedinečným. Nemluvě o faktu, že se zde nachází také bazén, kde si mohou obyvatelé tohoto penthousu zaplavat.

Koupelna tohoto bytu je zařízena v jednoduchých liniích. Obklady tmavší barvy jsou doplněny a smetanovou výmalbu, nechybí ani dřevo ve formě polic na ručníky a skříňku pod umyvadlem. To je se svým vzhledem velmi originální. Je částečně zasazeno do skříňky. 

foto: The Room Studio

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu