Klidné a harmonické bydlení? Vyzkoušejte těchto 6 tipů

Domov je pro každého z nás útočištěm, do kterého se vracíme po náročném dni v práci. Doma chceme prožívat především klid, pohodu a najít zde příjemné zázemí. Jak však váš domov proměnit v harmonické a klidné místo, ve kterém se budete cítit dobře?

Uklízejte ihned

Nebaví vás několikahodinové uklízení, ale nepořádek vás rozčiluje? Snažte se proto po sobě uklízet ihned. Po převlečení si rovnou oblečení uklízejte, špinavé nádobí vložte rovnou do myčky a ráno si vždy ustelte postel. Tím si ušetříte spoustu budoucí práce. Nepořádek by se neměl kumulovat především u vchodu, dveře musí jít vždy plně otevřít, aby k vám proudila pozitivní energie.

zdroj: pexels.com

Zbavte se zbytečností

Máte doma množství zbytečností, které nepoužíváte a jen se na ně chytá prach? Harmonické bydlení a klidné prostředí se odvíjí nejen od pořádku, ale i od množství věcí, které doma máte. Snažte se proto zbytečných předmětů pravidelně zbavovat.

Zútulnění

Skladovat doma zbytečnosti není příliš rozumné. Vyhýbat byste se ovšem neměli zútulnění vašeho domova. Právě komfort vám totiž nabídne dostatečný prostor pro relaxaci a pocit klidu. Nezapomínejte proto na kvalitní polštáře, deky, koberce s vysokým vlasem, květiny apod.

zdroj: pexels.com

Vhodné osvětlení

Svou roli hraje také vhodné osvětlení. Abyste se doma cítili opravdu dobře, nezapomínejte na menší lampičky a světla, kterými můžete postupně regulovat světelný komfort. Příjemné pocity navodí také svíčky, aromalampy a nejrůznější drobná světýlka.

Vůně domova

Abyste se ve vašem domově cítili opravdu dobře, nezapomínejte ani na vůně. I návštěvě se bude více líbit ve voňavém domově. Pro provonění domácnosti můžete používat difuzéry, aromalampy, osvěžovače vzduchu, popřípadě si vyrobit domácí rozprašovač s esenciálním olejem.

Nepřehlédněte: Tipy pro každého začínajícího chovatele domácího mazlíčka.

Dotyk přírody

Harmonicky vaši domácnost promění přírodní prvky a materiály. Jednat se může například o dřevo či kámen. Právě přírodní materiály a doplňky z nich přináší do vašeho domova pocit klidu, uvolněnosti a propojení s přírodou.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu