Kolíčky nejsou jen na věšení prádla. Kde všude se dají využít?

Kolíčky, ať již dřevěné nebo plastové, máme doma všichni a používáme je především k zachycení prádla při sušení na šňůře či sušáku. Možná, že si vybavíte ozdobné kolíčky, které se používají například ke snadnému uzavření dárkové tašky, aby nebylo ihned vidět, co ukrývá, nebo to, že vaše kamarádka kolíčky používá k přidržení vystavovaných fotek či přáníček. Tento malý předmět se ale dá využít i mnoha dalšími způsoby.

Korespondence

Chodí vám domů nebo do firmy poměrně velké množství nejrůznější korespondence? Mějte několik kolíčků přepravených na místě, kam příchozí poštu odkládáte. Zároveň zvažte jejich označení několika kategoriemi, které běžně potřebujete mít pod kontrolou, například faktury.  Když vám přijde nová pošta, hned ji roztřiďte na hromádky a připněte je k sobě odpovídajícím kolíčkem na prádlo. Tak bude pošta předem roztříděná, až si k ní konečně budete chtít sednout a vyřídit ji.

Doplňky a ramínka

Pokud vaše doplňky, jako jsou kravaty, šátky, pásky a podobně, skladujete ve skříni přehozené přes ramínko, možná mají tendenci sklouzávat. V tom případě vám pomůže několik kolíčků na prádlo. Každý předmět připněte kolíčkem ke spodnímu okraji ramínka a v budoucnu už se nemusíte obávat, že budete vaši oblíbenou kravatu či pásek hledat na dně skříně.

Zapálení svíček

Pokud používáte svíčky a vkládáte je do nejrůznějších svítilniček a dekorací, někdy není snadné malý zbytek svíčky nebo čajovou svíčku na jejich dně zapálit. Pokud nemáte po ruce speciální dlouhé sirky, můžete k zapálení využít kolíček. Jednoduše zapalte zápalku a pak na její konec připněte kolíček na prádlo. Kolíček vám pomůže svíčku zapálit, aniž byste si při tom popálili konečky prstů.

zdroj: pixabay.com

Provizorní zástěra nebo bryndák

Vaříte, chystáte se něco vylévat do dřezu, ale nemáte po ruce zástěru? Připněte si pomocí kolíčků na prádlo ke kalhotám kuchyňskou utěrku, a vytvořte si tak provizorní „zástěru“, která ochrání vaše oblečení. Podobným způsobem můžete použít kolíčky k připevnění ubrousku na dětské tričko v případě, že nemůžete najít bryndák.

Uzavírání otevřených sáčků

V kuchyni oceníte kolíčky také k uzavírání nejrůznějších sáčků s pochutinami, jako jsou brambůrky či krekry, ale i pytlíčků s kořením. Kromě toho, že kolíček zabrání tomu, aby se zbytek obsahu vysypal do skříňky či šuplíku, zamezíte tak též přístupu vzduchu, který by mohl negativně ovlivnit kvalitu koření i dalších potravin.

Záložka do kuchařky při vaření

Vaříte často pomocí kuchařky? Některé kuchařské knihy mají poněkud „tvrdohlavé stránky“, které se rády různě převracejí a poletují, což znemožňuje udržet během vaření otevřenou správnou stránku. K tomu, aby kuchařka zůstala otevřená tam, kde má, se dá velmi snadno využít kolíček.

Podepření pokličky

Vaříte něco v hrnci s pokličkou a potřebujete, aby mohla unikat pára? Vložte mezi pokličku a hrnec kolíček na prádlo. Kolíček udrží pokličku dostatečně pootevřenou.

Zatloukání hřebíků

Potřebujete zatlouct hřebíček, ale nejste příliš zruční při práci s kladivem? Pomocí kolíčku na prádlo přidržíte hřebík u zdi, což vám zabrání v tom, abyste místo hlavičky hřebíku trefili vaše prsty.

Zdroj: morningchores.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu