Kombinace zelené a růžové barvy, jeden z oblíbených trendů interiérového designu současnosti

Pokud se zajímáte o interiérový design, jistě jste si všimli, že poslední dobou je v něm hojně využívána kombinace na první pohled dvou poměrně odlišných barev, zelené a růžové. Vztah mezi zelenou a růžovou představuje jeden z nových moderních trendů interiérového designu. Zaujal i vás? V tom případě by se vám mohly hodit následující informace.

Trocha teorie na úvod

Použití barev v domácnosti by se mělo řídit jednak osobním vkusem a jednak harmonickou kombinací barev. Může se stát, že barvy, které máme nejraději, jsou antagonistické a v rámci barevného kruhu stojí na zcela opačných stranách. Mohou však vytvořit vazbu a propojení prostřednictvím určitých kontrastů. Výsledkem bude harmonická rovnováha a zajímavý interiér, ve kterém se budeme cítit dobře.

Co s tím má společného zelená a růžová? V okamžiku, kdy tyto barvy použijeme v interiéru, vzniká rozhodující a podstatný kontrast. Existuje mezi nimi odstup, který vytváří vizuální přitažlivost a přitahuje  pozornost. Díky tomu lze následně vytvářet výrazné a charakteristické prostředí.

Rozmanité použití zelené a růžové v domácnosti

Základní rada zní používat obě dvě barvy v jejich pastelových, nikoli výrazných křiklavých tónech. Pokud jde o uspořádání a sladění obou tónů v interiéru, existují různé možnosti. Podívejme se na dva konkrétní příklady:

  • Na tmavé sedací soupravě lze zelenou a růžovou použít prostřednictvím polštářů. Jde o to, aby jich bylo omezené množství a aby jejich přítomnost nebyla ohromující.
  • V koupelně můžeme použít zelené dlaždičky, protože navozují pocit hygieny a čistoty. Naopak růžovou můžeme použít na ručníky nebo jiné menší doplňky.

Rozložení zelené a růžové na stěnách

Pokud chceme, aby jedna z barev více dominovala, lze toho dosáhnout pomocí stěn. Zelené stěny jsou v domácnostech nebo i ve veřejných prostorách běžnější, růžová se však stává stále oblíbenější. Pamatujte na to, že nesmíte zapomenout na zařazení kombinace bílé nebo neutrální barvy. Podílejí se na tom, aby se vztah mezi zelenou a růžovou vhodně „rozvinul“.

Jaké pocity v nás tyto barvy vyvolávají?

Obě barvy nabízejí různé významy, jejich spojení je nejen netradiční, ale též elegantní, růžová vyniká nad zelenou jemnějším vyzněním. Zároveň jsou obě barvy dynamické. Vyjadřují kontrast, který je do jisté míry typický pro alternativní styl.

Zdroj: melaniejadedesign.com, mymove.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu